Erdoğan: 'İnlerine gireceğiz' demiştim, girdik

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki iftar programında paralel yapıyla ilgili sert açıklamalarda bulundu. "Pensilvanya'daki zat onlara şah damarından daha yakınmış. Ya bu ifadeyi nasıl kullanabilesiniz? Biz kula kul olmayacağız. Biz sadece Allah'a kul olacağız."

Erdoğan: 'İnlerine gireceğiz' demiştim, girdik

Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, Cumhurbaşkanlığı personeliyle bir araya geldiği iftarda yaptığı konuşmada, "Bizim rabiamız, tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. Bu dört başlık işte bizi başarıya götüren başlıktır. Bizim birliğimizin, beraberliğimizin, kardeşliğimizin ve hep birlikte Türkiye oluşumuzun sırrı budur." diye konuştu.

"Türkiye'yi hedeflerine ulaşmaktan ne PKK'sı, ne YPG'si, ne DEAŞ'ı, ne DHKP-C'si ne Paralel İhanet Çetesi hiçbirisi alıkoyamayacaktır." ifadesini kullanan Erdoğan, "Bu terör örgütleri en son Milli Güvenlik Kurulu toplantımızda kararımızı aldık, 'Legal görünüm altında illegal terör örgütleri' ki 'Fetullahçı Terör Örgütü de bunlardan bir tanesidir' dedik ve bunu strateji belgemize girdik. Şimdi de yargı kararları gelmeye başladı mı? Başladı. Bu yargı kararlarının gelişiyle birlikte de bunlara karşı takınılacak tavır çok daha farklı olacaktır." değerlendirmesinde bulundu.

İNLERİNE GİRECEĞİZ DEMİŞTİM GİRDİK NE OLDULAR?

"Bizim Türkiye Cumhuriyeti'nden başka devletimiz yoktur. Devletin içinde devlet olmaz. Çıkmış 'paralel devlet, bilmem şu devlet, bu devlet' Ne devleti ya? Türkiye Cumhuriyeti Devleti içinde ikinci bir yapılanmaya gidenler onlara da şimdiden bu haberi veriyorum, daha önce ne demiştim? 'İnlerine gireceğiz' demiştim, girdik. Ne oldular? Kimi Pensilvanya'ya kaçtı, kimisi Avrupa'ya kaçtı, kimisi değişik yerlere kaçtı, bine yakın kaçanların sayısı." şeklinde konuştu.

ONLAR CUMHURBAŞKANLIĞINA DA GİRMİŞLERDİ

- "Cumhurbaşkanlığına da girmişlerdi, belki hala da vardır. Onların üzerinde de çalışıyoruz, söyleyeyim"

Bazılarının da cezaevinde olduklarını ancak bunların yeterli olmadığını dile getiren Erdoğan, şunları kaydetti:

HAŞA PENSİLVANYA'DAKİ ZAT ONLARA ŞAH DAMARINDAN DAHA YAKINMIŞ

"Daha çok var, binlerce var. Bunların da hepsi ortaya çıkarılacak, bunların üzerinde çalışıyoruz, durmak yok, temizleyeceğiz. Cumhurbaşkanlığına da girmişlerdi, belki hala da vardır. Onların üzerinde de çalışıyoruz, söyleyeyim, ya kendileri istifa eder giderler, nereye giderlerse gitsinler ama burayı lekeleyemezler. Ve geldiğimiz andan itibaren yaptığımız iş zaten o temizlik harekat��dır. Çünkü bunlar, enteresan olan şey şu, bunu bilmenizi istiyorum, adam açıklama yapıyor, 'Pensilvanya'daki zat onlara şah damarından daha yakınmış.' Bu ifadeyi siz nasıl kullanırsınız?' Rabbimiz bize ayetinde bildiriyor, 'Size şah damarınızdan daha yakınım.' O güç Allah'tır ve bize Rabbimizden başka şah damarından daha yakın olan hiçbir şey olamaz.

BUNLAR ŞİRK İÇİNDEDİR

Bu iddiaları ortaya koyanlar, bu söylemleri söyleyenler şirk içindedir. Bunu bir defa bilmek gerekir. Onun için bu tür sapıkları da iyi tanıyalım ve bu tür sapıkların olduğu toplumlarda bu ifade kullanıldığı yerde anlayın ki bu budur. Hiç endişeniz olmasın biz kula kul olmayacağız, biz sadece Allah'a kul olacağız."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

BİZE ULAŞIN