FETÖ'nün Başarı Üniversitesi'ne kayyum atandı

Fetullahçı Terör Örgütü’ne 22 yılda 30 milyon lira bağışta bulunan işadamı Galip Öztürk, Samsun Başarı Üniversitesi’ni de FETÖ’ye bağışlamıştı. Daha sonra tehditle kendisinden açıktan para istenmesi üzerine Paralel Yapı’ya isyan bayrağı açan Galip Öztürk, FETÖ’nün kumpası ile cezaevine girmişti. Galip Öztürk’ün paraları ile yapılan ve FETÖ’nün üzerine çöktüğü Samsun Başarı Üniversitesi bugün kayyuma devredildi.

FETÖ'nün Başarı Üniversitesi'ne kayyum atandı

Samsun'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyon kapsamında Canik Başarı Üniversitesinin bağlı olduğu Başarı Eğitim, Kültür ve Sağlık Vakfına mahkemece kayyum atandı.

Alınan bilgiye göre, Samsun 2. Asliye Hukuk Mahkemesi, Samsun Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında bünyesinde Canik Başarı Üniversitesi bulunan Başarı Eğitim, Kültür ve Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu ve Mütevelli Heyeti adına tüm yetkileri kullanmak üzerekayyum atanmasına karar verdi.

Samsun Vakıflar Bölge Müdürlüğü görevlileri ve kayyumlar, üniversiteye giderek kararı vakıf yöneticilerine tebliğ edecek.

ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ'NE KAYYUM ATANDI

PARALELİN ÜNİVERSİTESİNE KAYYUM ATANDI

BİZE ULAŞIN