Her kesimden teröre tepki

Her kesimden teröre tepki

Atatürk Havalimanı'ndaki saldırıya siyasilerden STK'lara her kesimden tepki yağdı:
11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül: Mübarek ramazan ayında böyle bir katliamı gerçekleştirmeleri, bu zihniyetin İslam dininden ne kadar uzak olduğunu, kafalarını kendi uydurdukları batıl fikirlerle nasıl afyonlaştırdıklarını açıkça göstermekte.
TBMM Başkanı İsmail Kahraman: Ahlaki ve insani bütün hasletlere sırt çevirerek halkımızda korku duyguları uyandırmaya çalışan iç ve dış şer odakları ve uzantıları, devletimizin ve milletimizin terörle mücadele kararlılığı karşısında daima hüsrana uğrayacak.
AK Parti Grup Başkanvekili İlknur İnceöz: Bu saldırı; komşuları ve bölge ülkeleri ile ilişkilerinde önemli bir normalleşme sürecine giren, gerek bölge gerekse dünya barışının tesisinde etkisi her geçen gün daha da artan ülkemize istikamet çizme ve diz çöktürme gayretinin bir parçasıdır.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: Ramazanda, bayram öncesinde, Kadir Gecesi'ne kısa süre kala, vahşilerin sahneye çıkması azap ve zulümdür. IŞİD, PKK veya destekçileri Türkiye'yi asla çözemeyecek. Hükümet terörün kökünü kurutmak, gövdesini çürütmek için artık her şeyi yapmalıdır.
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu: Saldırıda kaybettiğimiz canlara Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Terör bir insanlık suçudur. Kandan beslenen herkese lanet olsun. Tüm Türkiye'ye bu acı süreç bitene kadar sabır diliyorum.

BİZE ULAŞIN