Pazar 07.08.2016 00:00
Son Güncelleme: Pazar 07.08.2016 19:15

Yenikapı Demokrasi ve Şehitler mitingine kaç kişi katıldı?

Yenikapı Demokrasi ve Şehitler mitingine kaç kişi katıldı?

15 Temmuz'dan bu yana meydanları bırakmayan vatandaşlar bugünde Yenikapı Demokrasi ve Şehitler mitingine akın etti. 7 Ağustos Yenikapı Demokrasi ve Şehitler mitingine kaç kişi katıldı? İşte detaylar...

ABONE OL

Yenikapı'da düzenlenen Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ne saat 13:30 itibarıyla vatandaşlar gelmeye başlamıştı. Milyonların akın ettiği Yenikapı Demokrasi ve Şehitler mitingine kaç kişi katıldı? 15 Temmuz'dan bu yana meydanları terk etmeyen vatandaşlar Yenikapı Demokrasi ve Şehitler mitinginde tek yürek oldu. İşte Yenikapı Demokrasi ve Şehitler mitingine kaç kişi katıldı sorusunun cevabı...

ŞEHİTLERİN FOTOĞRAFLARI ASILDI

Yenikapı'da düzenlenen Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ne vatandaşlar akın etti. Mitinge saatler olmasına rağmen alana gelen vatandaşlar, kürsüye yakın bölgelerde yer kapabilmek için alandaki yerlerini aldılar. Yenikapı'da metro istasyonunun duvarlarına darbe şehitlerinin fotoğrafları asıldı. Yenikapı'daki miting alanında ise 'Türk bayrağı dışında bayrak açmayın, kurallara aykırı döviz ve flama taşımayın' anonsu yapılıyor.

YENİKAPI DEMOKRASİ VE ŞEHİTLER MİTİNGİNE KAÇ KİŞİ KATILDI?

AK Parti, CHP ve MHP'nin katılım sağladığı Yenikapı Demokrasi ve Şehitler mitingine yaklaşık 5 milyon vatandaş katıldı.

GÜVENLİK İÇİN SAVAŞ GEMİLERİ YENİ KAPI AÇIKLARINDA

Yenikapı miting alanını vatandaşlar tarafından doldurulurken denizde de savaş gemilerinin yer alması dikkat çekti. Saat 13:00'den itibaren Deniz Kuvvetlerine bağlı savaş gemileri Yenikapı açıklarında görüldü. Gemilerin güvenlik gerekçesiyle bölgede bulundukları öğrenildi.

Saat: 13.20: Polisin trafiğe kapattığı caddelerden yürüyerek gelen vatandaşlar, güvenlik kontrol noktasına kurulan metal dedektörleri ve xray cihazlarıyla arandıktan sonra miting alanına alındı. Sıcak hava nedeniyle mitinge katılan vatandaşlar için alanın çeşitli bölgelerine koliler halinde içme suyu yerleştirildi. Arama noktasının hemen arkasında da Türk bayrakları dağıtıldı. Sahnenin sol tarafında kalan basın platformunun hemen önüne geniş bir protokol alanı oluşturulurken sahnenin her iki yanına da Atatürk ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dev posterlerinin asıldığı görüldü. Ayrıca basın plantformunun hemen üstüne 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit olanların isimlerinin yazıldığı her iki yanına da "Vatan size minnettardır" notunun yazıldığı pankart asıldı.

DİNLEMEK İSTERSENİZ
Bana biraz renk ver!
Tatlıyla balla sen kes diye söz olurum...