YPG’nin başında PKK’nın eski saha sorumlusu var!

Suriye’de PYD’nin silahlı kanadı YPG’nin başına, 11 yıl önce Bingöl’de Yarbay Yılmaz ve Binbaşı Karagöz’ü şehit eden PKK’lı grupları yöneten ‘Sofi Nureddin’in geçtiği öğrenildi

YPG’nin başında PKK’nın eski saha sorumlusu var!
İstihbarat raporlarında, Güneydoğu'da terör saldırılarının talimatlarını veren terörist Sofi Nureddin'in şu anda Suriye'nin kuzeyinde YPG içindeki tek yetkili olduğu, ABD'li askeri yetkililerle görüşmeler yaptığı belirtildi. 2005-2008 arasında PKK'nın 'orta saha' adını verdiği Diyarbakır, Bingöl, Erzurum, Batman, Bitlis, Elazığ, Muş kırsalından sorumlu olan teröristin şimdi PYD kontrolündeki Afrin, Cezire, Ayn El Arap, Tel Abyad gibi Kürt nüfusun yoğunlukta olduğu bölgelerde oluşturulan Suriye Demokratik Güçleri'nin (SDG) faaliyetlerinden sorumlu olduğu belirlendi. 'Bahoz Erdal' kod adlı terörist Fehman Hüseyin'in ölümünden sonra hem YPG, hem de SDG'nin silahlı kadrolarından sorumlu olan Sofi Nureddin, PKK-PYD-YPG arasındaki ilişkiyi de ortaya koydu. Sofi Nureddin'in Resulayn yakınlarındaki YPG'nin Al Malikiyah kampında saklandığı, kamptaki teröristlere bomba, patlayıcı, suikast ve keskin nişancı eğitimi verdiği bildirildi.

BAHOZ ERDAL'IN YARDIMCISI
Sofi Nureddin'in, 2006'da Bingöl kırsalında Yarbay Alim Yılmaz ve binbaşı adil Karagöz'ün şehit edilmesi talimatını verdiği bildirildi. Sofi Nureddin daha önce ölümünden sonra yerine geçtiği Bahoz Erdal kod adlı Fehman Hüseyin'in yardımcılığını yapmıştı.
BİZE ULAŞIN