Çembere alınan teröristlerin hepsi...

Kars'ın Kağızman ilçesinde, terör örgütü mensuplarına yönelik düzenlenen hava destekli operasyonda 7 terörist etkisiz hale getirildi.

Çembere alınan teröristlerin hepsi...

Kağızman ilçesi Çemçe-Madur bölgesindeki hava destekli operasyonda 7 terörist etkisiz hale getirildi. Kağızman ilçesi Çemçe-Madur bölgesinde, dün gece, güvenlik güçleri tarafından terör örgütü mensuplarına yönelik hava destekli operasyon başlatıldı.

Operasyon sırasında insansız hava aracı (İHA) ile tespit edilen 7 terör örgütü mensubu çembere alındı.

TATVAN'DA PKK'YA AİT ÇOK SAYIDA MÜHİMMAT ELE GEÇİRİLDİ

ATAK'LA ATEŞ ALTINA ALINAN TERÖRİSTLER İMHA EDİLDİ

Ardından "Atak" helikopter ile ateş altına alınan teröristlerden önce 4'ü etkisiz hale getirildi. Devam eden operasyonda daha sonra 3 terörist daha etkisiz hale getirildi.

Kars Valisi Rahmi Doğan, yaptığı açıklamada, bölgede İHA ile 7 teröristin tespit edildiğini ve belirlenen hedeflere helikopterlerle ateş açıldığını belirterek, "Dün gece Kağızman ilçesi Çemçe-Madur bölgesinde hava destekli başlatılan operasyon başlatıldı. Bugün öğle saatlerinde 7 kişilik terörist grubu tespit edildi ve helikopterle ateş altına alındı. Operasyonda 7 terörist etkisiz hale getirildi." dedi.

Vali Doğan, bölgedeki hava destekli operasyon sonrası başlatılan arama tarama faaliyetlerinin sürdüğünü sözlerine ekledi.

İŞTE PKK'NIN KABUSU SİLAHLI BAYRAKTAR

BİZE ULAŞIN