Faraşin'de Silahlı İHA'larla terör operasyonu: 8 terörist öldürüldü

Faraşin'de Silahlı İHA'larla terör operasyonu: 8 terörist öldürüldü

Faraşin operasyon bölgesinde tespit edilen 5 kişilik terörist grubu silahlı İHA Bayraktar ile etkisiz hale getirildi. Son 24 saatte Silahlı İHA'larla 8 terörist öldürülmüş oldu

Bugün sabah saatlerinde Faraşin operasyon bölgesinin batısında bulunan İncenel Dağı'nda uyku tulumu içinde uyuyan iki teröristin tespit edilerek silahlı Silahlı İHA'lar ile ateş altına alınması sonucu 1 terörist etkisiz hale getirilmiş, diğer terörist ise yaralı halde sürünerek mağaraya sığınmıştı.

ATEŞ ALTINA ALINARAK İMHA EDİLDİ

Aynı bölgeye 300 metre mesafede saat 12.00 sıralarında 5 kişilik bir terörist grup daha tespit edildi. Görüntüleri alınan teröristler silahlı İHA Bayraktar ile ateş altına alınarak imha edildi. Faraşin bölgesinde son 24 saat içinde 8 terörist etkisiz hale getirilmiş oldu.

24 SAATTE TOPLAM 8 ÖLÜ

TSK açıklamasında "Faraşin operasyon bölgesi batısındaki İncenel dağında mağara önünde İHA ile vurulan teröristlerin 300 m yakınında 6 kişilik başka bir görüntü alınması üzerine Silahlı İHA Bayraktar ile 5 terörist daha daha etkisiz hale getirilmiştir. Faraşin operasyonunda son 24 saat içerisinde 8 Bölücü Terör Örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir."

BİZE ULAŞIN