Giresun da ders verdi!

Giresun da ders verdi!

PKK’ya önceki gün Ordu-Sivas sınırında örgütün Karadeniz bölge sorumlusunun öldürülmesiyle indirilen darbeden sonra dün de Giresun Çanakçı kırsalında görülen PKK’lı grubun peşine düşüldü. Bölge halkı: Burada hainlere yer yok

Giresun Çanakçı ilçesi kırsalında dün sabaha karşı geçiş yaptıkları görülen PKK'lı gruba güvenlik güçleri müdahale etti. Sıcak temasın ardından kaçan teröristlerin yakalanması için bölgede geniş kapsamlı operasyon başlatıldı. Jandarma Özel Operasyon Birliği ile Giresun İl Jandarma Komutanlığı Özel Hareket Tabur Komutanlığı'na bağlı birlikler, Çanakçı kırsalında karadan ve havadan arama tarama faaliyetlerini sürdürüyor.

KÖYLÜLER DE TERÖRİST AVIN AÇIKTI
Öte yandan bölge halkı da askerlerin arama tarama faaliyetlerine destek veriyor. Kuşköy köyünde yaşayan Menderes Köçek, "Çatışma haberini aldıktan sonra askerlere yardım etmek için ormanlarda terörist aradık. Her zaman askerimizin yanındayız. Burada hainlere yer yok" dedi. Bir diğer köylü Halil Cındık ise "Gece saat 02.30 sıralarında 5 kişilik terörist grubunun evinin önünden geçtiğini gördüm. Durumu jandarmaya haber verdim. Karadeniz Bölgesi'ni bozmaya çalışan hainlere iyi ders veriyoruz. Buralar üzerinde emelleri olanlara müsaade etmeyeceğiz. Karadeniz'i bozarsak, Türkiye'yi bozarız sevdasını akıllarından çıkarsın o hainler. Kesinlikle bu bölgede barınamayacaklar" diye konuştu. Ordu'da ise önceki gün Sivas sınırında ölü ele geçirilen 6 teröristten ikisinin "Mazlum Volkan" kod adlı Yakup Tokay ve "Bahtiyar" kod adlı Eyvaz Beyaz olduğu tespit edildi. Grupta arananlar listesinin gri kategorisinde adı bulunan "Çektar" kod adlı Ali Fırat Yaşar da vardı. Gruptaki "Bahoz Tarkin" kod adlı ve "Özgür" isimli teröristlerin kimlikleri ise belirlenmeye çalışılıyor.

HAİNLERİN SON FOTOĞRAFI
ORDU'NUN Mesudiye ilçesinde önceki gece güvenlik güçlerinin operasyonunda öldürülen PKK'lıların bölgeden ayrılmadan önce çektirdiği son fotoğraf ortaya çıktı. Daire içinde olan teröristler ölü ele geçirildi. Mesudiye'deki operasyona, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kaldığı Marmaris'teki otele saldıran darbeci askerleri yakalayan İzmir Bornova Komando Tugayı'ndaki Jandarma Özel Harekat Timleri'nin de (JÖH) geçici görevle kente gelerek katıldığı öğrenildi. Mesudiye'de coşkuyla karşılanan JÖH timleri dün birliklerine uğurlandı.

BİZE ULAŞIN