Gelecekleri varsa görecekleri de var

Gelecekleri varsa görecekleri de var
Başbakan Binali Yıldırım AK Parti Gençlik Kolları'nın Kızılcahamam'daki gelişim kampına katıldı. Burada gençlere hitap eden Yıldırım 'ikinci darbe' iddialarına da yanıt verdi. Yıldırım şunları söyledi:
Bugünlerde sürekli olarak 'İkinci darbe yapılacak, daha bitmedi yeniden geleceğiz' deniliyor. Geleceğiniz varsa göreceğiniz de var. Bu alçak FETÖ terör örgütünün tezviratlarıdır. Topluma, millete korku salmak, huzuru bozmak, tedirginlik oluşturmak için tezgâhlandırdıkları kara kampanyalardır. Milletimiz asla buna itibar etmesin. Ama rehavet de yok. Gece gündüz de her şeye hazır olacağız.
Darbeyi tezgâhlayan hainler bilemedi ki, darbeyi görünce şapkasını alıp giden değil, darbeye darbe vuran bu milletin önünde şapkasını çıkaran bir hükümet var.
Kimse mağdur edebiyatı yapmayacak. Kılı kırk yaracağız, yaşla kuru bir arada yanmayacak. Buna rağmen hataların olabileceğini de öngörüyoruz ancak hata yapmayacağız diye hiçbir şey de yapmayacağımızı kimse bizden beklemesin.
2008 Cumhurbaşkanlığı seçiminde sonuç alamayanlar bu defa daha büyük hamle yapmaya karar verdi. Orada da başarılı olamadılar. O kapatma davasında siyasetten men edilecek 72 kişilik listenin içinde ben de varım. O benim için bir şeref listesidir. 15 Temmuz'da da bir liste var, yine listede Recep Tayyip Erdoğan ve diğer arkadaşları.

GENÇLERE VERDİĞİ TALİMATI ANLATTI
Başbakan Binali Yıldırım, 15 Temmuz gecesi AK Parti Gençlik Kolları'na verdiği talimatı açıkladı. Saat 22.30'da Gençlik Kolları Başkanı Melih Ecertaş'ı aradığını söyleyen Yıldırım "Melih hazır ol, teşkilatını hazırla. Cumhurbaşkanımız ile konuştuk, ölümüne direneceğiz. Hiç kimseye, hiçbir haine bu bayrağı teslim etmeyeceğiz" dediğini söyledi. Yıldırım, Ecertaş'ın da "Biz hazırız genel başkanım" dediğini belirterek, "İşte AK Parti şuuru bu. AK Parti demek, memleket zordaysa en önde giden teşkilat demektir" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN