Yunanistan'daki FETÖ hainleriyle ilgili yeni gelişme

Yunanistan’a 15 Temmuz sonrasında kaçak giren sekiz Türk askerinden ikisinin birinci derecede sığınma talebinin 21 Eylül’de arşive kaldırılması üzerine, bugün yeniden yetkili makamlara sunuldu.

Yunanistan'daki FETÖ hainleriyle ilgili yeni gelişme

Başvuruyu yapan avukatları Stavrula Tomara "Talepleri kabul edilirse mülakat işlemlerine devam edilecek ve sığınma taleplerinin incelenmesine geçilecek" dedi.

Bir Türk askeri için sığınma talebine olumsuz karar çıkınca Tomara yarın başvuruyu ikinci derecede yetkili makamlara sunacağını belirtti. Diğer beş Türk askerinin mülakat işlemlerinin birinci derecede tamamlandığını ve sığınma taleplerinin başka Avrupa ülkelerinde bakılmaları için yaptıkları başvuruya cevap beklediklerini ekledi.

ÇİPRAS ÜLKEMDE İŞLERİ YOK DEDİ AMA...

Yunanistan Başbakanı Çipras daha önce darbeci teröristlerle ilgili olarak "Ülkemde barınamazlar" demişti. Ancak yine de söz konusu isimlerin iadesi tam olarak gerçekleşmedi. Yunan makamları konuyu hukuki sürecin tamamlanması olarak yorumluyorlar. Türkiye de bu sürecin işletilip darbecilerin iade edilmesi için bekliyor.

İkinci derece mahkemenin kararı merak konusu...

YUNANİSTAN'A KAÇAN 8 DARBECİ KELEPÇELENEREK ADLİYEYE GETİRİLDİ

BİZE ULAŞIN