CHP'li Balbay'dan eski gazetesi Cumhuriyet'e sert tepki

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, daha önce temsilciliğini yaptığı Cumhuriyet Gazetesi'ne sert tepki gösterdi. Gazete'de dün yayınlanan başyazıda kendisiyle ilgili kullanılan ifadelere tepki gösteren Balbay, "gazetenin eski yazar ve yöneticilerine yönelik saldırı gerçeği örtme çabasıdır" dedi.

CHP'li Balbay'dan eski gazetesi Cumhuriyet'e sert tepki

Balbay yaptığı yazılı açıklamada, Cumhuriyet gazetesinin başyazısında tarafına çirkin, densiz, ahlaksız bir saldırı yapıldığını belirtti. Balbay şunları söyledi:

GAZETENİN KÖTÜ GİDİŞİNİN İFADESİDİR

"Bu başyazı gazetenin büyüklüğüyle taban tabana zıttır, eksik bilgilerle ve haksız suçlamalarla doludur. Gazetenin maddi ve manevi olarak sürüklendiği kötü gidişin ifadesidir. Konunun özü şudur; Cumhuriyet gazetesinin imtiyaz sahibi olan Cumhuriyet Vakfı'nın yöneticileri yanlış kararlar almıştır. Vakıf senedine uyulmamıştır. Bu konuda karar verecek kurum Vakıf statüsü nedeniyle Vakıflar Genel Müdürlüğüdür. Bu aşama devam ederken gazetenin eski yazar ve yöneticilerine yönelik saldırı gerçeği örtme çabasıdır. Cumhuriyet Vakfı'nın yöneticilerini sürecin tüm aşamalarını açıklamaya davet ediyorum.

HALKA YALAN SÖYLEMEK VE İFTİRA ATMAK EN BÜYÜK SUÇTUR

Başyazıyla kamuoyuna yalan yanlış, çarpık bilgi verilmesi en hafif anlatımla gazetecilik ahlakına uymaz. Başyazıda bir kumpastan söz edilmektedir. Bu kumpas nedir? Sözü eğip bükmenin gereği yoktur; Cumhuriyet Vakfı yönetimi yaptığı yanlışları dile getiren cumhuriyetçileri, çok çirkin ve ucuz bir üslupla iktidar yandaşı gibi göstermeye çalışmaktadır. Halka başyazıyla yalan söylemek ve iftira atmak en büyük suçtur."

BİZE ULAŞIN