Hakkari Han Tepe'de 4 PKK'lı öldürüldü

Hakkari Han Tepe'de 4 PKK'lı öldürüldü

Türk Silahlı Kuvvetleri, Hakkari Han Tepe'ye 4 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. 4 Ağustos 2016 tarihinden itibaren Çukurca, Dağbaşı Tepe, Kale Tepe ve Han Tepe bölgesinde etkisiz hale getirilen terörist toplamı 224, Hakkari genelinde ise 343 olduğu belirtildi.

  • DHA
  • Gündem
  • Çarşamba 05.10.2016 12:45

Hakkari Valiliği sorumluluk bölgesinde tüm güvenlik güçlerinin etkin koordinasyonu ile yürütülen terörle mücadele harekatına başarılı bir şekilde devam edildiği ifade edildi.

Terörle mücadele harekatına ; 3'üncü Piyade Tümen Komutanlığı emir komutasında 1'inci Komando Tugay Komutanlığı, 2'nci Komando Tugay Komutanlığı, 2'nci ve 34'üncü Hudut Tugay Komutanlıkları, Hakkari İl Jandarma Komutanlığı, 7'inci Hudut Alay komutanlığına bağlı komando birlikleri, Hudut Özel Harekat Birlikleri, Jandarma Özel Harekat birlikleri ve Motorlu Birlikler tarafından üstün cesaret ve feragatle sürdürüldüğü vurgulandı. Bu mücadelede polis özel harekat birlikleri ve emniyet unsurları ile geçici köy korucularının da aynı cesaret ve feragati gösterdiğinin altı çizildi.

DENİZ NAKİ'YE 5 YIL HAPİS İSTEMİ

PKK'lılar tarafından Han Tepe'ye yapılan tacizde 4 PKK'lının ölü olarak ele geçirildiği belirtildi. 4 Ağustos 2016 tarihinden itibaren Çukurca, Dağbaşı Tepe, Kale Tepe ve Han Tepe bölgesinde etkisiz hale getirilen terörist toplamı 224, Hakkari genelinde ise 343 olduğu belirtildi.

ÇATIŞMA BÖLGESİNDE BİNLERCE PAKET SİGARAYA EL KONULDU5 Ekim 2016 tarihinde sabahın erken saatlerinde çok sayıda taburla bölgede özellikle Çilekli Tepe bölgesinde operasyonlara başlandığı belirtildi. Operasyonları bizzat Tümen Komutanı, tugay komutanları ile beraber birliklerinin başında bulunarak yönettiği açıklandı. Şu ana kadar PKK'ya ait bir 120 mm'lik Havan, 1 Bixi Makineli Tüfek, 1 Kanas Keskin Nişancı Tüfeği ve çok miktarda yaşam malzemesinin ele geçirildiği açıklandı. Ayrıca 'kaçakçı' kimliğiyle de hareket eden PKK'ya ait on binlerce karton kaçak sigaraya el konularak imha edildiği belirtildi.

TUNCELİ'DE TERÖR OPERASYONU PKK'NIN GAZETESİ ÖZGÜR GÜNDEM KAPATILDI

BİZE ULAŞIN