DEAŞ’a ağır darbe

Suriye’nin kuzeyinde devam eden Fırat Kalkanı operasyonunda 28 terörist etkisiz hale getirildi. Dünkü operasyonlarda bir Türk askeri de şehit oldu, 3 asker yaralandı

DEAŞ’a ağır darbe
Fırat Kalkanı Harekâtı'nın 43. gününde 75 DEAŞ hedefine 275 atış yapıldı. Türk Silahlı Kuvvetlerince, Suriye'nin Aktarin ve Kabtan bölgelerindeki terör örgütü DEAŞ hedeflerine hava harekâtı düzenlendi. Harekâtta terör örgütünün sözde bölge sorumlusu etkisiz hale getirildi, ikisi komuta kontrol merkezi, ikisi de ağır makinalı tüfeklerin bulunduğu mevzi olarak kullanılan 4 bina imha edildi. Diğer taraftan Kilis'in karşısında bulunan ÖSO kontrolündeki Ziyara'ya sızma girişiminde bulunan terör örgütü DEAŞ militanları ile Türk askerleri arasında çıkan çatışmada 1 asker şehit oldu, 3 asker yaralandı. Çatışmalarda 2 muhalif de şehit olurken, 17 muhalif yaralandı. ÖSO'nun 4 köyün kontrolünü geçirdiği harekâtta 28 terörist etkisiz hale getirildi.

GİZLENİP SALDIRDILAR
DEAŞ militanlarından temizlendikten sonra saldırının gerçekleştiği Ziyara'da, 20'den fazla DEAŞ militanının köyde sivil görünümüyle gizlendiği ve bir süre bekledikten sonra Mehmetçiğe saldırdığı ortaya çıktı. Saldırıda bir asker şehit olurken 3 Mehmetçik de yaralandı.
BİZE ULAŞIN