Sosyal medya bu konuşmayı beğendi

İstanbul Grand Airport, Twitter hesabından yayınladığı video ile yeni havalimanında yapımı devam eden Pist-1’in son halini paylaştı. Yapılan çağrıya Türk Hava Yolları’ndan cevap gecikmedi.

Sosyal medya bu konuşmayı beğendi

İstanbul'da yapımı devam eden 3. havalimanının pist çalışmaları halen sürerken, İstanbul Grand Airport (İGA), sosyal medya hesabından yayınladığı video ile Pist-1'in son halini paylaştı. THY'den cevap ise çok geçmeden geldi.

THY: YENİ EVİMİZ

İstanbul Grand Airport'un sosyal medya hesabından paylaşılan videoda pist hakkında kısa bilgiler verildi. 2018 yılının ilk çeyreğinde açılması planlanan yeni havalimanının ilk fazında yer alacak Pist-1'in uzunluğu 3 bin 750 metre, genişliği ise 60 metre olacak. Öte yandan Türk Hava Yolları ile etkileşimli paylaşılan gönderiye, THY de çok geçmeden cevap verdi. İGA'nın "İstanbul Yeni Havalimanı'nda Pist-1 çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Sizi bekliyoruz :) @TK_TR" gönderisine; THY'nin cevabı ise "İstanbul Yeni Havalimanı çalışmaları biter bitmez yeni evimize iniş yapmayı sabırsızlıkla bekliyoruz! @igairport" oldu.

3. Havalimanı'nın ilk pisti ortaya çıktı

BİZE ULAŞIN