Müezzini darp eden zanlılardan... biri serbest ikisi firari

İzmir’de iki ayrı ilçede cami basıp, camları kıran, imamları darp ettikten sonra sala okunmasın diye elektriği kesen zanlılardan biri serbest bırakıldı

Müezzini darp eden zanlılardan... biri serbest ikisi firari

İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde bulunduğu 15 Temmuz gecesi sala okuyan Narlıdere Kutlu Yalvaç Camisi müezzini Mehmet Kuzgun'u darp ettikleri iddiasıyla daha önce serbest bırakıldıktan sonra hakkında yeniden yakalama kararı çıkarılan 3 kişiden biri olan kadın zanlı, Sulh Ceza Hâkimliği'nce serbest bırakıldı. 15 Temmuz gecesi güvenlik kameralarının da kaydettiği alçak saldırı ardından 3 kişi hakkında yakalama kararı çıkarılmıştı. Adil Coşkun ve Pınar Damar yakalandıktan sonra serbest bırakılırken, savcılık karara itiraz etmişti. Yeniden yakalama kararı çıkarılmasının ardından teslim olan Pınar Damar mahkemece bir kez daha serbest kalmış oldu. Diğer firari 2 zanlı Adil Coşkun ve kardeşi olduğu belirlenen İlknur Coşkun ise aranıyor.

ELEKTRİĞİ KESMİŞLER
Bir başka saldırının yaşandığı İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde ise sala okunmaması için saldırganların cami elektriğini kestiği ortaya çıktı. Yukarıkızılca Mahallesi'ndeki camide 15 Temmuz gecesinde okunan salaya tepki gösteren M.A. ve Y.K. adlı hainler görevli S.K.'yi tehdit etti. M.Ş. ise caminin elektriğini keserek salanın okunmasına izin vermedi. Armutlu Jandarma Komutanlığı ekiplerinin başlattığı inceleme sonunda gözaltına alınan M.A, Y.K. ve M.Ş. tutuklanırken, İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 29 Temmuz'da görülen ilk duruşmada sanıklar tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi.

BİZE ULAŞIN