Başbakan Binali Yıldırım'dan Şemdinli açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım Hakkari Şemdinli'de düzenlenen terör saldırısıyla ilgili açıklamalarda bulundu. İşte Yıldırım'ın konuşmasından öne çıkanlar

Başbakan Binali Yıldırım'dan Şemdinli açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım programında yer alan bir toplantıya katılmak üzereyken gelen Hakkari Şemdinli'deki terör saldırısı haberine ilişkin kameraların karşısına geçti. Resmi bilgi ve tespitleri paylaşan Başbakan şunları söyledi:

5 TON PATLAYICI İLE İNTİHAR SALDIRISI

"Bugün Hakkari ilimizde bağlı Şemdinli'de bölücü terör örgütü tarafından bir saldırı gerçekleştirilmiştir. 5 ton patlayıcı ile kontrol noktasına dalıp intihar saldırısı meydana gelmiştir."

Başbakan Yıldırım'dan Şemdinli saldırısı hakkında açıklama

TERÖRÜN İMKAN VE KABİLİYETİ KISITLANMIŞTIR

""Türkiye'nin mücadelesi kararlılıkla sürecek. Bu konuda yapılacak eylemler ve başlıca terör faaliyetleri bizim Türkiye'nin istikbali için elimizden gelen tüm çalışmaları yapacağız. Kırsaldaki operasyonlardaki üstün başarı terör örgütünün gücünü imkan kabileyetini kısıtlamıştır. Can havli ile bu gibi intihar saldırıları yapmaktadırlar. Birçok yerde bu ve bunun gibi eylemler gerçekleşmeden engellenmektedir. Fakat kimisi de bu şekilde aradan kaçmaktadır. Tekrardan milletimizin başı sağ olsun."

BİZE ULAŞIN