Alçaklar asker sivil dinlemedi

Terör örgütü PKK, Hakkâri Şemdinli’de bomba yüklü araçla saldırdı. Hain saldırıda 10’u asker, 18 kişi şehit olurken, 11’i asker, 27 kişi de yaralandı

Alçaklar asker sivil dinlemedi
Hakkâri'nin Şemdinli ilçesinde, bölücü terör örgütü PKK'nın jandarma kontrol noktasına 5 ton patlayıcı yüklü kamyonetle düzenlediği hain saldırıda, 10 asker ile 8 sivil şehit oldu. Şemdinli'ye 20 kilometre mesafede, Yüksekova karayolunda bulunan Durak Jandarma 2'nci Hudut Bölük Komutanlığı önünde arama ve kimlik kontrolü yapan askerler, şüpheli bir kamyonete dün saat 09.45'te 'dur' ihtarında bulundu. Bu sırada karakol çevresine mevzilenen teröristler, güvenlik güçlerinin dikkatini dağıtmak için 3 koldan taciz ateşinde bulundu. 5 ton patlayıcı yüklü kamyoneti kullanan intihar bombacısı terörist nizamiyeden giremeyince, güvenlik güçleri ile kimlik kontrolü için durdurulan vatandaşların bulunduğu karakol girişindeki kontrol noktasının önünde aracı havaya uçurdu. Hain saldırıda 10'u asker, 8'i vatandaş 18 kişi şehit olurken, 11'i asker 27 kişi de yaralandı. Patlama sonucu kontrol noktasında 8 metre derinliğinde, 15 metre genişliğinde çukur oluştu. Çok sayıda sivil araç da hurda yığınına döndü. Terhisine 6 ay kala şehit düşen Asteğmen Ömer Baydilli'nin anne ve babasına acı haber, akraba ziyareti için gittikleri Elazığ'da verildi.

BABA OLACAKTI
Şehit Uzman Çavuş Özkan Altınok'un nişanlı olduğu ve bir ay sonra evleneceği belirtildi. Samsunlu Uzman Çavuş Bayram Aksu'nun (26) eşinin 4 aylık hamile olduğu öğrenildi. Yine Samsunlu olan şehit Uzman Çavuş Ertan Bayraktar'ın eşinin ise İstanbul'da olduğu kaydedildi. Kahramanmaraşlı şehit Uzman Çavuş Mustafa Dobur (33), TSK'da 12 yıldır görev yapıyordu. Dobur, 4 yaşında bir kız babasıydı. Manisalı Onbaşı Evren Kara (23), terhisine bir ay kala şehit oldu. Uzman Çavuş Hasan Aydoğdu Adıyamanlı, Er Erkan Özdemir de Düzceliydi.

2 YILLIK ÖĞRETMENDİ
PKK'lı hainler 2 yıllık öğretmen Oğuz Uysal'ı (24) da şehit ettiler. Uysal, Şemdinli'den Yüksekova Esendere beldesindeki görev yerine dönüyordu. Hastanede hayata veda eden minibüs şoförü Bahri Fırat (30) ise 3 çocuk babasıydı. Saldırının ardından, 'Efeler' adı verilen Jandarma Özel Harekât timleri Türkiye-İran sınırındaki kritik noktalara indirildi. Çok sayıda keskin nişancı asker de operasyon bölgesine gönderildi. RTÜK ise hain saldırıyla ilgili geçici yayın yasağı getirdi.

SON PAYLAŞIMI YÜREKLERİ DAĞLADI
Şehit Jandarma Komando Er Eyüp Hacıoğlu'nun (21) Facebook sayfasındaki son sözleri, "Ne kimseye muhtaç olduk, ne de kimseye minnet ettik. Anamızın duasıyla geldik, hocanın salasıyla gideriz" olduğu görüldü.
BİZE ULAŞIN