BM’nin çuvalları örgüt ininden çıktı

Hakkâri’nin Kovan Tepe bölgesinde terör örgütü PKK’nın kullandığı mağara imha edildi. Mağarada çok sayıda silah, mühimmat ve BM logolu çuvallar ele geçirildi

BM’nin çuvalları örgüt ininden çıktı

Hakkari Şemdinli'de 8 askerin şehit olduğu bombalı saldırı sonrası bölgedeki operasyonlar yoğunlaştı. Operasyonların dünkü bölümünde Hakkari'nin Kovan Tepe mevkisinde bir mağara için çok sayıda mühimmat ele geçirildi. Mağara'da Brleşmiş Milletler (BM) logolu çuvallar da ele geçirildi.

MİNİBÜSÜN GİZLİ BÖLMESİNDEN PKK'LI 2 KADIN TERÖRİST ÇIKTI!


BİNLERCE MERMİ ÇIKTI
Operasyonlara ilişkin Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, mağara içinde 624 adet 14.5 Doçka, 1500 adet 12.7 uçaksavar, 11 bin 80 adet Kalaşnikof ve 952 adet 23 milimetrelik top mühimmatı bulunduğu belirtildi.

50 TÜFEK ELE GEÇİRİLDİ
Şemdinli Metrete Tepe bölgesinde Tekeli yol kontrol noktasında 50 adet Walking Magnum marka pompalı tüfeğin ele geçirildiği, Yakalanan şahsın ifadesi doğrultusunda bir barakada yapılan aramada ise 40 bin paket sigaranın ele geçirildiği bildirildi. Medyaya dağıtılan fotoğraflardan birinde ele geçirilen mühimmatın yanında Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) logolu çuvallar olduğu dikkat çekti.

PKK SİLAHLARI AYDOS'TAN ÇIKTI
İstanbul Asayiş ekiplerince yapılan uygulamaya takılan 30 yaşındaki Eyüp Şeker adlı kişinin üzerinden çıkan not cephaneliği ortaya çıkardı. Krokiden yola çıkan polis Kartal'da bulunan Aydos Ormanı'ndaki aramada çok sayıda patlayıcı ve mühimmat ele geçirdi.

TEPELERİNE BOMBA YAĞDI
Türk Hava Kuvvetleri'ne ait savaş uçakları önceki gün Irak'ın kuzeyindeki Zap bölgesine hava harekâtı düzenlendi. Harekâtta bölgede tespit edilen ve PKK tarafından kullanılan barınak, sığınak ve silah mevzileri imha edildi. Görevlerini başarıyla gerçekleştiren savaş uçaklarının emniyetle üslerine döndü.

BİZE ULAŞIN