Kılıçdaroğlu’ndan Abadi’ye destek

Kılıçdaroğlu’ndan Abadi’ye destek

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin dünkü grup toplantısında yaptığı konuşmada Irak Başbakanı Abadi'ye destek olurken FETÖ'cülerin avukatlığana soyundu. Kılıçdaroğlu şunları söyledi:
(Musul) Türkiye'nin bu konuda dikkatli dil kullanması gerek. Merkezi Irak yönetimine sesleniyorum; size buradan ulaşan söylemlerin iticiliğine kapılıp Başika'daki askerlerimizin çekilmesini istemeyiniz.
Meclis İnsan Hakları komisyonunda cezaevi alt komisyonu var. Gidip incelesinler rapor yazsınlar. Hapishaneleri açmaktan korkuyorlar. Çünkü işkence de var kötü muamele de var. Darbeye karşıyız. Meclisi bombalayanları yakalasınlar, hesabını sorsunlar. Ama 1 milyon mağdur var. Haklarını korumak zorundayız.

Hakaretten hapsi istendi
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve oğlu Necmeddin Bilal Erdoğan'ın şikâyeti üzerine CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu hakkında "Basın yoluyla alenen hakaret" suçlamasıyla başlatılan soruşturma tamamlandı. Kılıçdaroğlu hakkında Erdoğan'a hakaretten başlatılan soruşturma şikâyetin geri çekilmesi nedeniyle takipsizlik kararı ile sonuçlandı. Kılıçdaroğlu hakkında Bilal Erdoğan'a hakaretten ise 4 aydan 2 yıl 8 aya kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenlendi.
Osman ASİLTÜRK / SABAH

BİZE ULAŞIN