Sahil Güvenlik komutanı tutuklandı

Sahil Güvenlik komutanı tutuklandı
Trabzon'da, aralarında eski Sahil Güvenlik Grup Komutanı Yarbay Sinan Mamak'ın da bulunduğu 6 asker tutuklandı. Tutuklanan Yarbay Sinan Mamak'ın darbe girişimi sırasında Rize Sahil Güvenlik Komutanı Üsteğmen Mehmet Evgin'e denize açılmasını emrettiği, Evgin'in ise bu emre uymayarak, botları limana demirlediği ve darbe girişimine direndiği belirlendi. Mamak dışında Yüzbaşı Hikmet Zafer Aslan, Üsteğmen Mehmet Nami Korkmaz, astsubaylar Oğuzhan Aksoy, Rıdvan Taşdelen ve bir de uzman çavuş tutuklandı.

POLİS EVİNİ FETÖ KAMPI YAPMIŞLAR
İzmir: Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Varank'ın 15 Temmuz gecesi yaşamını yitiren ağabeyi Prof. İlhan Varank'a ithafen 'Varank-1' operasyonunda gözaltına alınan 30 şüpheliden 29'u tutuklandı. Kentte, Polis Moral Eğitim Merkezi'ne yönelik yapılan operasyonda ise 10'u rütbeli 24 polis gözaltına alındı. Polislerin merkezi FETÖ kampı gibi kullandığı saptandı.
İstanbul: Eski Emniyet Müdür Yardımcısı Oktay Bulduk tutuklandı. AKFA Holding'e yönelik FETÖ soruşturması kapsamında hakkında gözaltı kararı bulunan firari işadamı İbrahim Faruk Bayındır'ın eşi Betül Özbey Bayındır, 'terörizmin önlenmesi hakkındaki kanununa muhalefet' suçundan tutuklandı.
Antalya: 7 eğitim ablası ve 21 eğitim abisi tutuklandı.
Gaziantep: ByLock kullandığı belirlenen 21 öğretmen tutuklandı.
Konya: ByLock kullanan 19 abi ve abla tutuklandı.
Edirne: Aralarında işadamı ve esnafın da bulunduğu 14 şüpheli tutuklandı.
Afyon: 13 kişi tutuklandı.
Adana: Eski Mersin İl Emniyet Müdürü gözaltına alındı.
K.Maraş: ByLock kullandıkları ve il imamının verdiği listeye göre, örgüt üyesi polis, akademisyen ve doktorlara da ByLock yükledikleri belirlenen 40 öğretmen gözaltına alındı.
Sakarya: BayLock kullandıkları belirlenen biri muhasebeci, 2'si ev kadını 12 şüpheli tutuklandı.
Düzce: 16 işadamı tutuklandı.
Şanlıurfa: Gözaltına alınan il müftülüğü görevlisi 17 kişiden 6'sı tutuklandı.
BİZE ULAŞIN