Darbe girişimini o isimlere soracaklar

15 Temmuz darbe girişimini araştırmak üzere kurulan Meclis Komisyonu ekim ayında dinleyeceği isimleri belirledi. Meclis Darbe Araştırma Komisyonu, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, Efkan Ala'yi dinleyecek. Komisyon ayrıca eski Genelkurmay Başkanları Özkök, Büyükanıt ve Başbuğ'u da dinleyecek.

Darbe girişimini o isimlere soracaklar

KOMİSYONDA İLK DİNLENECEK AK PARTİ DENİZLİ MİLLETVEKİLİ

FETÖ ve 15 Temmuz darbe girişimini araştırmak için kurulan Meclis Araştırma Komisyonunda Ekim ayı boyunca dinlenecek kişileri komisyon başkanı Reşat Petek açıkladı. Bugün ki toplantıda Jandarma Kurmay Albay Önsel, Polis Akademisi Başkan Yardımcısı Prof.Dr. Şafak Ertan, Çukurova Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Mustafa Öztürk ve AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin dinlenmek için komisyona geldi.

EKİM AYINDA DİNLENECEK İSİMLER


PUTİN'İN ÖZEL TEMSİLCİSİ DE DİNLENECEK

Komisyonun önümüzdeki 18,19,20, 25,26,27 Ekim tarihlerindeki 6 toplantısında aralarında Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Ümit Dündar, İçişleri eski bakanları Efkan Ala ve İdris Naim Şahin, eski bakan Mehmet Ağar, Genelkurmay Eski Başkanları Orgeneral Yaşar Büyükanıt, İlker Başbuğ, Hilmi Özkök, Işık Koşaner ve Necdet Özel, Vladimir Putin'in özel danışmanı Aleksandır Gelyevich Dugin'in de aralarında bulunduğu 31 kişinin dinlenmesine karar verildi.

BİZE ULAŞIN