Büyük operasyon

Şırnak Valiliği tarafından geçtiğimiz günlerde özel güvenlik bölgesi ilan edilen Bestler-Dereler ile Namaz Dağı bölgesinde kış üslenmesine geçen PKK’lı teröristlere yönelik operasyon başlatıldı

Büyük operasyon
Jandarma Özel Harekat ve komandoların katıldığı ve kış üslenmesine hazırlanan PKK'lı teröristlerin etkisiz hale getirilmeleri için başlatılan operasyona Namaz Dağı üs bölgesinden ve Çakırsöğüt 1'inci Komando Tugay Komutanlığı'ndan obüslerle destek veriliyor. Özellikle Namaz Dağı bölgesinde PKK'lı teröristlerle zaman zaman sıcak temasların yaşandığı belirtildi.

SINIRDA YAKALANDILAR
Hatay Kırıkhan'da Suriye sınırından PKK/PYD üyesi 2 terörist yakalandı. Teröristlerin YPG kontrolündeki Afrin bölgesinden sızmaya çalıştığı belirlendi. Teröristlerden "Dilaf" kod adlı Yasemin B.'nin (23) 2007'te PKK'ya katıldığı, Suriye uyruklu Arif M.'nin (31) ise 2013'ten beri YPG bünyesinde faaliyet yürüttüğü belirlendi. Zap bölgesine yönelik operasyonda da 2 terörist öldürüldü.

5 BOMBALI ARAÇ İMHA EDİLDİ
Terörle mücadele kapsamında yürütülen operasyonlarda, güvenlik güçlerine bombalı eylem gerçekleştirmek maksadıyla hazırlanmış 5 kamyon imha edildi. Mardin'in Nusaybin'de 2, Diyarbakır'ın Lice'de 2, Bitlis'in Tatvan'da ise 1 bombalı araç imha edildi. Lice'de imha edilen 2 aracın da taarruz helikopterleriyle vurulduğu bildirildi. Erzurum'un Şenkaya ilçesi Değirmendere Mahallesi'nde de 2 adet 12 kilogramlık mutfak tüpü içerisinde yola yerleştirilmiş patlayıcılar imha edildi.
BİZE ULAŞIN