Gülen'den militanlarına kripto tablo

FETO’nun kritik isimlere Peygamberimizin adı ve koruma duasının bulunduğu bir tablo gönderdiği ortaya çıktı. Bu tabloyu alan örgüt üyesi Gülen’in güçlerinin kendisini koruduğuna inanıyor.

Gülen'den militanlarına kripto tablo

15 Temmuz akşamı uçakla,tankla, silahlarla darbeye kalkışan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)'nün militanlarına tanınmaları için 1 dolar yolladığı ortaya çıkmıştı. Evinde F serisi dolar bulunan FETÖ'cüler tek tek tespit edilerek gözaltına alındı. 1 dolar şifresi deşifre olan terör örgütünün yeni bir mesajlaşma yoluna gittiği tespit edildi.

GÜLEN KALKAN OLUYORMUŞ

FETÖ, örgüte yardım yataklık eden ve himmet veren kişilere bir tablo göndermeye başladı. Tablonun bir tarafından Hazreti Peygamberimiz Muhammed'in adı yazarken diğer tarafında ise nazar ve kötülüklerden korunma duası yazıyor. Bu tabloyu alan örgüt üyesi operasyonlara karşı Gülen'in güçlerinin kendisine kalkan olduğunu sanıyor!

Yerel yöneticilere yurtdışı için izin şartı

İçişleri Bakanlığınca olağanüstü hal uygulaması kapsamında yapılan yeni düzenlemeyle, belediye başkanları bakanlıktan yazılı izin almadan yurt dışına çıkamayacak. Karar, tüm valiliklere gönderilen genelgeyle duyuruldu. Yeni düzenlemeye göre büyükşehir, il ve ilçe belediye başkanları yurt dışında yapacakları temaslar için İçişleri Bakanlığından izin alacak. Yerel yöneticiler bakanlıktan alacakları yazılı iznin ardından yurt dışı ziyaretlerini gerçekleştirebilecek. Belde belediye başkanları, belediye meclis üyeleri ve il genel meclis üyeleri ise bulundukları ilin valisinden alacakları yazılı iznin ardından yurt dışına çıkabilecek.

Toplantı notlarını 'yenilebilir' kağıda yazmışlar

Diyarbakır'da FETÖ'nün soruşturması kapsamında 3'ü tutuklu 5 polis hakkında hazırlanan ilk iddianame, 4. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi. İnternet üzerinden haberleşmeye imkan tanıyan Skype, Tango, Whatsapp. ByLock ve benzeri programların, şifreli ve düşük maliyetli olması nedeniyle örgütün tercih edilen haberleşme yöntemlerinden olduğu belirtilen iddianamede, "Örgüt toplantılarında verilen talimatlar ufak kağıtlara yazılmakta, hatta yok edilebilmesi için yenilebilir özellikte olması sağlanmaktadır."

EMNİYET BİRİMLERİ UYARILDI

Kripto tablonun hazırlandığını ve örgüt üyelerine gönderildiğini tespit eden istihbarat birimleri hemen harekete geçti. Tüm emniyet birimlerine bir yazı yazılarak tablonun fotoğrafı gönderildi. Evinde FETÖ'nün gönderdiği bu tablo bulunan kişilerle ilgili işlem yapılacak.

Okulda gizli kamera

Kayseri'de FETÖ ile irtibatlı olduğu tespit edilen Yelkenoğlu Ortaokulunda polis ekipleri arama yaptı. Okulun müdür odasındaki duvar saatinin içinde gizli kamera bulundu. Düzeneğinin, şantaj için kullanıldığı değerlendirildi.

BİZE ULAŞIN