‘Hurşit’ yalanında FETÖ şüphesi

‘Hurşit’ yalanında FETÖ şüphesi

İçişleri Bakanlığı “Hurşit Külter infaz edildi” iftirasını ortaya atan sosyal medya hesabını inceliyor. Bulgular FETÖ’cülerin algı operasyonunu işaret ediyor

Şırnak'taki operasyonlar sırasında 5 ay önce ortadan kaybolan ardından da "Gözaltına alındı, infaz edildi" yaygarası koparılan DBP'li Hurşit Külter'in gözaltına alındığına dair bilgilerin paylaşıldığı sosyal medya hesabı, İçişleri Bakanlığı'nın talimatıyla Emniyet Genel Müdürlüğünce incelemeye alındı. Siber Suçlar Daire Başkanlığı, hesabın IP adresinin, nerede, ne zaman ve kimler tarafından açıldığına dair kapsamlı inceleme başlattı. Twitter hesabının, Şırnak'ta PKK'lı teröristlere karşı mücadele yürüten polis özel harekât timlerinin operasyonlarını sekteye uğratmak, 'polis sivilleri infaz ediyor' algısı yaratarak güvenlik güçlerini karalamak ve operasyonların seyrini değiştirip PKK'lıların kaçmalarını sağlamak maksadıyla FETÖ'cü asker veya polislerce açılmış olabileceği üzerinde duruluyor.

O HESAP KAPATILMIŞTI
/BÖF rumuzlu "@Tweet_ Guneydogu" adlı hesapla Hurşit Külter'in gözaltına alındığı, öldürüldüğüne dair bilgiler paylaşıldı, ardından paylaşım geri çekilerek hesap uzun süre askıya alındı ve bir daha kullanılmadı. Bu hesap üzerinden paylaşılan bilgilerle yola çıkan başta HDP Şırnak milletvekilleri olmak üzere sözde insan hakları savunucuları, barolar, İHD, Türkiye'yi uluslararası arenada zora sokacak açıklamalar yapmıştı. Külter'in ise Kerkük'te olduğu ortaya çıkmıştı.

BİZE ULAŞIN