Kumandalı pusu: 4 şehit

PKK’lı teröristler dün Mardin, Hakkari ve Van’da askeri araçların geçişi sırasında yola tuzakladıkları patlayıcıları uzaktan kumandayla infilak ettirdi. Mardin’de 3, Hakkari’de ise 1 asker şehit oldu

Kumandalı pusu: 4 şehit

Mardin'in Mazıdağı ilçesine bağlı Sultançifliği köyü yakınlarında, askeri zırhlı aracın geçişi sırasında, terör örgütü PKK mensupları yola yerleştirdikleri el yapımı patlayıcıyı uzaktan kumanda ile infilak ettirdi. Mardin-Diyarbakır karayolunun 25'inci kilometresinde meydana gelen saldırıda uzman çavuşlar Fehmi Altundaş ve İslam Akyüz ile Er Yunus Kaymak şehit olurken, 3 asker yaralandı.

NİĞDE'YE ŞEHİT ATEŞİ
Niğde'nin Bor ilçesi nüfusuna kayıtlı Piyade Uzman Çavuş 25 yaşındaki Fehmi Altundaş'ın acı haberi ailesine ulaştı. Bor ilçesine bağlı Kılavuz köyünde tarlada çalışırken oğullarının şehit haberini alan baba Şeref ve anne Nebiha Altuntaş, Acıgöl Mahallesi'ndeki evlerine dönüp taziyeleri kabul etti. Adanalı şehit İslam Akyüz'ün de evli ve bir kız çocuğu babası olduğu öğrenildi. Hakkari'nin Şemdinli ilçesi Tekeli köyü yakınlarında terör örgütü mensupları yola döşediği el yapımı patlayıcıyı askeri araç geçerken uzaktan kumanda ile patlattı. Saldırıda Ordu korgan nüfusuna kayıtlı Erdoğan Çamurlu şehit oldu, 3 asker yaralandı. Van'ın Başkale ilçesi kırsalında askeri aracın geçişi sırasında yola döşenen uzaktan kumandalı el yapımı patlayıcı terör örgütü PKK mensuplarınca askeri konvoyun geçişi sırasında infilak ettirildi. Saldırıda 2'si ağır 8 asker yaralandı. Yaralı askerler helikopterle Van'da tedavi altına alınırken, bölgede hava destekli operasyon başlatıldı. Bitlis'in Tatvan ilçesi, Anadere köyü kırsalında terör örgütü PKK'lılarla girilen çatışmada bir uzman çavuş yaralandı. Hatay'daki Amanos dağlarında süren operasyonda da 1 asker hafif yaralandı.

8 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ
Hakkari ve Şırnak'ta 3, Irak'ın kuzeyindeki Metina bölgesinde ise 5 terörist etkisiz hale getirildi. Hakkari'nin Çukurca ilçesi Uzundere köyünde 1'inci Komando Tugay Komutanlığı'nca düzenlenen operasyonda, Çilekli Tepe'de tespit edilen üç girişli mağarada iki terörist etkisiz hale getirildi. Şırnak'ta kış üstlenmesi hazırlığında oldukları belirlenen PKK'ya Bestler/Dereler bölgesinde darbe indirildi. 1 terörist öldürülürken, sığınaklarda çok sayıda silah ve yaşam malzemesi ele geçirildi. Irak'ın kuzeyindeki Metina bölgesinde, hudut hattındaki üslere saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen 5 terörist etkisiz hale getirildi.

Sekvan KÜDEN- Nezir GÜNEŞ-Önder ALTINAL- Ahmet KAVAK-SABAH- Hayrettin YENEL -Yaser ÇAPAROĞLU

BİZE ULAŞIN