Kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz

Kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi 2016- 2017 akademik yıl açılış töreninde konuştu:
"Birileri bize Irak ile niye ilgileniyorsunuz, Suriye ile niye ilgileniyorsunuz diyorlar. Aynı soruyu Kırım, Azerbaycan, Karabağ, Balkanlar, Kuzey Afrika ile niye ilgileniyorsunuz diye genişletmek mümkün. Dikkat edin, kimse binlerce kilometre uzaktan gelip, burnumuzun dibinde faaliyet gösteren ülkelere aynı cesaret ve yüksek sesle 'Siz burada ne arıyorsunuz' demiyor. Bizim Irak, Suriye, Libya, Kırım, Karabağ, Bosna ile de diğer kardeş ülkelerle de ilgilenmek hem görevimiz hem de hakkımızdır. Bunlardan vazgeçtiğimiz gün istiklalimizden ve istikbalimizden vazgeçtiğimiz gündür."

3-5 PKK'lı zibidiye biz Türkiye'yi böldürtmeyiz, bunu böyle bilmemiz lazım. Biz kalkıp 3-5 DEAŞ'lıya burayı böldürtmeyiz. Bunların İslam ile alakası yok. Bunlar Müslüman filan değil. Bunlar bizim güzel dinimizi kirletiyor. Bunlar pislik.
PKK'nın atığı PYD, YPG. Bunlar atık. Birileri de bunlara sahip çıkıyor. Bunlara silah, indiriyorlar, bindiriyorlar. Bakıyorsunuz Kobani'nin güneyinde pistler inşa ediliyor. Bunu bizimle görüşüp dertleşip, varsa atılacak bir adım öyle yapman lazım, PYD gibi bir terör örgütüyle değil. O PKK'nın atığıdır. Bunu böyle kabul etmek zorundasın. Bizimle NATO'da berabersin, müttefiksin, NATO'da beraber olduğun Türkiye'yi bir kenara koyacaksın, bir terör örgütüyle beraber olacaksın. Neymiş DEAŞ'a karşı savaşıyor. Ne olursa olsun biz kendi göbeğimiz kendimiz kesmek zorundayız, bunu böyle bilelim. Çünkü hesap başka, üzerine üzerine biz bu işin gideceğiz.
Musul halkını kendi kaderine terk edebilir miyiz? Musul'un tarihinde biz varız. Şimdi ne yapıyorlar? Musul'u Musullu'dan alıp birilerine vermenin hesapları var. Biz de hayır diyoruz. Musul'da Musullu yaşamalı. Oraya DEAŞ sızmış. "Başika'dan Türkiye'nin çıkması gerekir" diyorlar. Kusura bakma bizim Başika'dan çıkmaya niyetimiz yok. Orada sulh ve sükun avdet edene kadar bizler elimizi çekmeyeceğiz. Bunu da herkes bilsin. Cumhurbaşkanı Erdoğan dün ayrıca Doğuş Holding tarafından yaptırılan Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi yeni hizmet binasının da açılışını yaptı. Erdoğan burada yaptığı konuşmada ilahiyat fakültesi öğrencilerinin dini ve ilmi çalışmalarda çığır açan işlere imza atması gerektiğini belirterek, "Siz olmayınca sahneyi bezirganlar, takke ve cüppeyle göz boyayan şarlatanlar alıyor" dedi.
BİZE ULAŞIN