DEAŞ’ın iki hücre evine baskın: 3 polis şehit

Gaziantep’te iki ayrı operasyonda yakalanacaklarını anlayan DEAŞ’lı 2 canlı bomba üzerlerindeki bombayı patlattı: Saldırıda 3 polis şehit oldu, 9 kişi de yaralandı

DEAŞ’ın iki hücre evine baskın: 3 polis şehit
Gaziantep'in Şahinbey ilçesi Beşyüzevler mahallesinde terör örgütü DEAŞ'lı canlı bombaların Alevi Kültür Derneği ve HDP'nin dün gerçekleştirecekleri etkinlikleri hedef almak istedikleri öğrenildi. Özel harekat polisleri Beşyüzevler Mahallesi'nde bir eve operasyon için harekete geçti. Mahallenin giriş ve çıkışlarını zırhlı araçlarla kapatan polis, eve baskın düzenlediği sırada DEAŞ'lı terörist üzerindeki canlı bomba yeleğini patlattı. Patlamada özel harekat polisleri İlhan Güleç, Hüseyin Cengiz ve Yaşar Polat şehit oldu. 4'ü Suriye uyruklu 9 kişi yaralandı. Bir canlı bombanın parçalanarak öldüğü belirlendi.

İKİNCİ CANLI BOMBA
Polis, ilk operasyonun ardından yaklaşık 20 kilometre uzaklıktaki Gazikent Burak Mahallesi'nde DEAŞ'lı teröristlerin bulunduğu 8 katlı apartmana da baskın yaptı. Silah seslerinin ardından apartmanın beşinci katında büyük bir patlama meydana geldi. Operasyon sırasında kendini infilak ettiren teröristin DEAŞ'ın Gaziantep sorumlusu Mehmet Kadir Cebael olduğu belirlendi. Teröristin parçalandığı evde iki çocuğu ile birlikte sağ yakalanan eşi Fadile Cebael'in de 'Terör nitelikli kayıp şahıs' olarak arandığı kaydedildi. Operasyonlarda bir canlı bombanın da sağ yakalandığı öğrenildi. Polis patlamanın yaşandığı evlerde bulunan bilgisayar ve hard diskleri incelemeye aldı. Olaydan sonra basın açıklaması yapan Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, "Alevi derneklerine saldırı istihbaratı üzerine dün yapılan çalışmalarda 19 şüpheli gözaltına alındı, bir depo içinde poşetlenmiş 15 kilogram TNT ve 9,5 kilogram anti tank mayını ele geçirildi. Bugün yapılan operasyonda ise maalesef 3 polis kardeşimiz şehit oldu" dedi.
BİZE ULAŞIN