TURKCELL İMSAKİYE
TURKCELL İLE RAMAZAN

‘15 Temmuz direnişiniz diğer uluslara umut oldu’

Meclis Başkanı Kahraman’ın kabul ettiği Pakistanlı mevkidaşı Serdar Ayaz Sadık, “Halkın iradesinin demokrasinin ne kadar önemli olduğunu gösterdiniz” dedi

‘15 Temmuz direnişiniz diğer uluslara umut oldu’

Meclis Başkanı İsmail Kahraman, İslam Ülkeleri İşbirliği Teşkilatı Parlamento Birliği'nin (İSİPAB) 36. İcra Komitesi toplantısına katılan ülkelerin Meclis başkanları ile ayrı ayrı bir araya geldi. İlk olarak Pakistan Milli Meclisi Başkanı Serdar Ayaz Sadık ve heyetiyle bir araya gelen Kahraman, 15 Temmuz'da gerçekleştirilen darbe girişimine ilişkin, Pakistan Ulusal Meclisi'nde tüm milletvekillerinin oybirliğiyle Türkiye ile dayanışma adına aldığı karar metninin kendine ulaştığını ve belgeyi en baş köşeye asarak sakladığını söyledi. Sadık da "15 Temmuz'da yaşananların üstesinden geliş şeklinizle ne kadar dirençli, dayanıklı ve muhteşem bir ulus olduğunuzu bizlere bir kez daha gösterdiniz. Halkın iradesinin, demokrasinin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha kanıtladınız, diğer uluslara umut ve örnek oldunuz" ifadesini kullandı. Afganistan Ulusal Meclis Başkanı Abdul Rauf İbrahimi de görüşmede, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın milletiyle gösterdiği dayanışmayla gurur ve mutluluk duyduklarını ifade etti.

'ERDOĞAN KARADENİZ GİBİ'
Kahraman, Sudan Milli Meclisi Başkanı İbrahim Ahmet Omer ile görüşmesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çayın yetiştirildiği Rizeli olduklarını anımsatarak "Karadeniz dosta karşı düz, dümdüz olur, düşmana karşı da dalgalı. Tıpkı Sayın Erdoğan gibi. Kızdı mı 'One minute' der" diye konuştu. Omer, "Bütün İslam ülkeleri Türkiye'yi örnek almalıdır. Türkiye'ye Müslümanların önderi gözüyle bakmaktayız. İnşallah bir gün hem İslam aleminin hem de dünyanın önderi olacak bir Türkiye'yi hayal ediyoruz" diye konuştu. Kahraman, Azerbaycan Meclis Başkanvekili Ziyafat Asgerov ve beraberindeki heyeti de kabul etti. Asgerov, darbe girişimine değinerek, "Allah'a şükürler olsun ki Türk devleti galip geldi" dedi.

BİZE ULAŞIN