Bizce hiçbir sakıncası yok

Bahçeli: Milletimize görüş sormanın hiçbir mahzuru ve sakıncasını görmeyiz. Türkiye’nin istikrarı için üzerimize düşeni harfiyen yaparız. Pilavdan dönenin kaşığı kırılsın

Bizce hiçbir sakıncası yok
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında başkanlıkla ilgili açıklamalarda bulundu:

MİLLETTEN KORKMAYIZ: Biz millete gitmekten korkmayız. Bunda da mahzur görmeyiz. Ve de Türk milleti ne derse, neye karar verirse baş göz üstüne diyerek gereği neyse seve seve yaparız. Adında halk olan, halkın partisi olduğunu iddia eden CHP niye celalleniyor, niye rahatsız oluyor? PKK'yla kuytu köşelerde fiskos yaparken, HDP'nin aparatı, PKK'nın siyasi sim kartı olurken bir şey olmuyor da biz bir teklifle gelince mi kıyamet kopuyor? Hem kaçmak hem de davul çalmak siyasi ahlaka sığar mı? Araba devrildikten sonra yol gösteren çok olurmuş, biz devrilmeden yola devam edilsin istiyoruz. Demirin tavında dövüleceğini söylüyoruz.

CHP'YE: ZURNA BEĞENMEZLER
HAMAMA GİDER KURNA BEĞENMEZLER: Gerçi şunu da biliyoruz ki CHP'li sözcülere, ekran ve gazete köşelerinde saldırgan tutum takınan zevata ne desek boştur. CHP ve yandaşları düğüne giderler zurna beğenmezler, hamama giderler kurna beğenmezler. Bunlar MHP'yi tanımıyorlar, tanımak istemiyorlar. FETÖ'cüler, mandacılar, bölücüler, Türkiye'nin varlığını çekemeyen mihraklar bir de kendilerine aydınlıkçı diyenler üzüm üzüme baka baka nasıl kararıyorsa birbirilerini göre göre, duya duya her tarafları zifte bulanmıştır. CHP'nin bu tuzağa düşmesi akla zarar, siyasi geçmişine haksızlıktır. Bunlara diyorum ki yağ mı yoğurttan yoğurt mu yağdan çıkar, yakında görürsünüz. Az bekleyin, biraz daha sabredin.
PİLAVDAN DÖNENİN KAŞIĞI KIRILSIN: Şartlar oluşursa, egemenliğin sahibi millete herhangi bir sorunun ve muammanın çözümü için müracaat etmekten en ufak tereddüt göstermeyeceğiz. Bu nedenle diyorum ki pilavdan dönenin kaşığı kırılsın. Zahmetsiz rahmet olmayacağı meydandadır. Gerekirse zahmet çekeriz, çileye katlanırız ama Türkiye'nin siyasi ve hukuki istikrarı için üzerimize düşeni harfiyen yaparız.

HECELEYE HECELEYE HEPİNİZE ANLATACAĞIM
Bahçeli, grup toplantısı çıkışında bir gazetecinin "Konuşmanız, referanduma destek şeklinde yorumlandı. Biz de öyle anlıyoruz. Siz ne diyorsunuz?" sorusuna, "Vallahi nasıl anlıyorsanız, öyle yazın. Ben heceleye heceleye hepinize anlatacağım tekrar" karşılığını verdi.
BİZE ULAŞIN