Cumhurbaşkanımız büyük risk aldı

Cumhurbaşkanımız büyük risk aldı
Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Ümit Dündar, Meclis'te kurulan 15 Temmuz FETÖ'cü darbe girişimi araştırma komisyonuna önemli açıklamalarda bulundu. 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la, "Gelin ben sizi korurum" şeklinde bir görüşmesinin olmadığını belirten Dündar şunları söyledi:
DİREKTİFLERİ HAVALİMANINDAN İTİBAREN ALDIM: Cumhurbaşkanımız İstanbul'a büyük bir risk alarak indi. Bu konuda hiçbir bilgim yoktu. Sayın Cumhurbaşkanı ve Başbakan'ın direktiflerini havalimanından itibaren adım.
NECDET ÖZEL, DARBECİ BİRLİKLERİ SÖYLEDİ: O gece eski Genelkurmay Başkanımız emekli Orgeneral Necdet Özel ile birkaç kez telefonda görüştüm. Kendisi darbeyi yapanların hangi birlikler olduğunu söyledi.
DARBEYE İLİŞKİN BİLGİMİZ YOKTU: Darbe olacağına dair bilgimiz yoktu. TSK içinde FETÖ'cü olup olmadığı konusunda zaman azalan istihbari bilgiler oluyordu. Kimlerin bu oluşum içerisinde olacağı konusunda fikirlerimiz oluyordu ama bu oluşumun darbeye dönüşeceği ihtimali düşünmedik.
EMİR SUBAYIM FETÖ'CÜ ÇIKTI: Emir subayım yerimi tespit etmek konusunda gayret sarf etmiş. Darbe girişiminin ardından firar etti. Darbenin kırılma noktası, komutanlarımızın tek tek televizyonlara çıkıp bunu desteklemediklerini açıklamalarıdır. Bu açıklamalar Türk halkının kuşkularını silmiştir.
DARBE RİSKİ KALMAMIŞTIR: Darbe riskinin kalmadığını düşünüyorum. O gece Mehmet Partigöç imzasıyla sahte darbe emri verildi. 15 Temmuz darbe gecesinde FETÖ'den başka örgüt olacağına ihtimal vermiyorum.
BİZE ULAŞIN