Bylock'un yazılımcısıyla ilgili yeni gelişme

FETÖ’nün iletişim kanalı Bylock’un yazılımı yaptığı iddia edilen İhan T. tutuklanmak üzere nöbetçi hakimliğe sevk edildi.

Bylock'un yazılımcısıyla ilgili yeni gelişme

Fethullahçı Terör Örgütü'nün örgüt içi iletişim için kullandığı kriptolu iletişim kanalı Bylock'un yazılımını yaptığı iddia edilen kripto uzmanı İhsan T. tutuklama istemiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi.

Geçtiğimiz günlerde gözaltına alınan ve bir süredir İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde işlemleri süren İhsan T. bu sabah İstanbul Adliyesi'ne sevk edildi.

YAZILIMI YAPTIĞINI REDDETTİ

Soruşturma savcısı Mehmet Şenay Baygın tarafından ifadesine başvurulan İhsan T. Bylock'un yazılımını yaptığı iddiasını reddetti. TÜBİTAK'ta görev yaptığını kabul eden şüpheli, bazı gizli projelerde görev aldığını doğruladı.

"İŞ VE YETENEK KAPASİTESİ UYGUN"

Savcı, İhsan T.'nin Bylock'un kurucusu olduğu, iş ve yetenek kapasitesi bakımından böyle bir programı kolayca hazırlayabileceği, ayrıca FETÖ örgütünün sohbet ağabeyliği yaptığı, Şerif Ali Tekelan ve Yahya Serin FETÖ kurmayları ile aynı yerde kaldığı gibi gerekçelerle "Silahlı terör örgütü olmak"suçu kapsamında tutuklanmasını talep etti. İhsan T. Hakkın son kararı Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği verecek.

BİZE ULAŞIN