Kırklareli'de 283 kişi tutuklandı

Kırklareli Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sonrası başlatılan soruşturma kapsamında, bugüne kadar 283 kişinin tutuklandığını bildirdi.

Kırklareli'de 283 kişi tutuklandı

Başsavcı İlyas Yavuz yaptığı açıklamada, FETÖ'nün darbe girişiminin ardından, ''anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme'' ve ''silahlı terör örgütüne üye olma'' suçlarıyla ilgili yürütülen soruşturmalar kapsamında, il genelinde 794 kişi hakkında yasal işlem yapıldığını belirtti.

İşlemlerin adil ve hızlı şekilde yapıldığını, çalışmaların sürdüğünü kaydeden Yavuz, soruşturmalar kapsamında şu ana kadar 82 rütbeli askeri personel ile 18 emniyet mensubunun tutuklandığını ifade etti.

Başsavcı Yavuz, firari durumda olan şüphelilerin yakalanması için çalışmaların titizlikle devam ettiğini dile getirerek, "FETÖ'nün darbe girişimi sonrası başlatılan soruşturma kapsamında, bugüne kadar 283 kişi tutuklandı. Şüpheli 794 kişiden yaklaşık 480'i adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. İşlem yapılan 794 kişi arasında 130'u vatani görevini yapan erler." dedi.

BİZE ULAŞIN