Şehit yüzbaşıyı 10 bin kişi uğurladı

Şehit yüzbaşıyı 10 bin kişi uğurladı
Hakkâri'nin Çukurca ilçesinde çıkan çatışmada şehit olan Yüzbaşı Oğuz Özgür Çevik (33), memleketi İzmir'in Aliağa ilçesinde 10 bin kişinin katıldığı törenle uğurlandı. Tören sırasında şehidin kardeşi Ozan Çevik'le görüşen operasyonların sürdüğü Hakkâri'deki tabur komutanı, Yüzbaşı Çevik'in, bugüne kadar ilk kez girilen bölgede şehit düştüğünü ve kanının yerde kalmayacağını söyledi. Nişanlısı Deniz Danacı tabutun başında şehidin fotoğrafını öperken, ablası ise "Daha düğününü yapacaktık" diye ağıt yaktı. Anne Gülperi Çevik ve baba Recep Çevik ile yakınları, şehit yüzbaşıyı asker selamıyla uğurladı.

ANNESİNİN YANINA DEFNEDİLDİ
Aynı çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Murat Özer (26) için de Eskişehir'de tören düzenlendi. Ağabeyinin tabutuna sarılarak gözyaşlarına boğulan Ebru Özer, ağabeyinin asker şapkasını göğsüne dayayarak top arabasının yanında yürüdü. Baba Mustafa Özer, kızı Ebru Özer ve diğer oğlu Mutlu Özer tarafından asker selamıyla uğurlanan şehit uzman çavuş, 12 yıl önce kaybettiği annesi Ayşe Özer'in yanına defnedildi.

ERDOĞAN'DAN ŞEHİT AİLELERİNE TAZİYE TELGRAFI
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hakkâri'nin Şemdinli ilçesindeki terör saldırısında şehit düşen er Erdoğan Çamurlu, Mardin- Diyarbakır karayolunda, askeri aracın geçişi sırasında PKK'lı teröristlerce tuzaklanan patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit edilen er Yunus Kaymak ve uzman çavuşlar Fehmi Altundaş ile İslam Akyüz'ün ailelerine birer başsağlığı telgrafı göndererek, taziyelerini iletti.
BİZE ULAŞIN