Meme kanseri için Bursa'ya gittiler

Meme kanserine dikkat çekmek için Üsküdar Belediyesi’nin davetiyle 22 Ekim 2016 tarihinde Üsküdar Nevmekan’da bir araya gelen Harley-Davidson sürücüleri, kanser tanısı aldıktan sonraki zorlu süreçte hasta ve hasta yakınlarıyla sosyal, ruhsal dayanışmayı sağlamak amacıyla Onkoday Hasta Konuk Evi’ne doğru bir farkındalık yolculuğuna çıktı.

Meme kanseri için Bursa'ya gittiler

Harley-Davidson sürücüleri meme kanseri ile mücadelenin simgesi olan pembe kurdeleleri ile kanser hakkında toplumsal bilinç düzeyini arttırmak, her yaş ve sosyal gruptan kanser tanısı almış kişilere ve yakınlarına destek olmak amacıyla Üsküdar'dan Bursa'ya yol aldı.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Harley Davidson Bosphorus'un Yönetim Kurulu Başkanı Emin Ali Çakırkaya ve Onkoday Yönetim Kurulu Başkanı Füsun Önen'in Üsküdar Nevmekan'da bir araya geldiği etkinlik kahvaltı ikramı ile başladı. Organizasyon kapsamında Üsküdar Nevmeydan'da verilen mini konserin ardından Harley-Davidson Bosphorus üyeleri, Üsküdar sahilinden yola çıkarak Eskihisar feribotuyla Bursa'da bulunan Onkoday Hasta Konuk Evi'ne doğru hareket ettiler. Bursa Nilüfer Belediyesi'nin de destek verdiği projede Harley-Davidson Sahipleri, Üsküdar'dan Bursa'daki kanser hastalarına "El ele daha güçlüyüz!" mesajını taşıdı.

"İyi ki Varsınız"

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen "Kanser hastalığıyla mücadelede en önemli unsurlardan biri, kişinin moral ve motivasyonlarının yüksek olmasıdır. Üsküdar Belediyesi olarak, Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında, bu hastalıkla mücadele eden vatandaşlarımızın manevi gücünü tazelemek ve onlara yalnız olmadıklarını hissettirmek amacıyla bir çalışma yapmak istedik. Bu konuda bizleri yalnız bırakmayan Harley-Davidson Bosphorus topluluğuna, Onkoday yetkililerine ve tüm Üsküdar halkına teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız!" dedi.

Harley Davidson Bosphorus Başkanı Emin Ali Çakırkaya "El ele daha güçlüyüz", sosyal dayanışmayı ortak bir dille aktarmanın örneğidir . Üsküdar Belediyesi ile birlikte onkoday derneğinin sesini duyurmak için onlarca harleydavidson Üsküdardan Bursa'ya gittik. Kanser tanısı almış kardeşlerimiz için biz harleydavidson sahipleri, Bursa'da hasta bakim evine sürerek farkındalık yaratmayı amaçladık. Amacımıza ulaştığımıza inanıyoruz" dedi.

Onkoday Yönetim Kurulu Başkanı Füsun Önen ise "Düzenlenen bu etkinlikteki amacımız, 1-31 Ekim Meme Kanseri Farkındalık Ayı çerçevesinde kansere karşı toplumda bir bilinç oluşturmaktır. Onko-Day olarak bizim arzumuz, kadınlarımızın meme kanseri nedeniyle hayatlarını kaybetmelerini önlemektir" dedi.

BİZE ULAŞIN