Çavuşoğlu ve Fransız Bakan Jean Marc Ayrault ortak basın toplantısı düzenledi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Marc Ayrault ile bir araya geldi. Fransa Dışişleri ve Uluslararası Kalkınma Bakanı Jean Marc Ayrault ile Dışişlrei Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ortak basın toplantısı düzenledi.

Çavuşoğlu ve Fransız Bakan Jean Marc Ayrault ortak basın toplantısı düzenledi

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Dışişleri Bakanlığı Resmi Konutu'nda Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Marc Ayrault ile bir araya geldi. Basın mensuplarının kısa bir görüntü almasının ardından görüşme basına kapalı olarak devam etti. İki bakan görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenliyor.

"SİNCAR'I İKİNCİ KANDİL YAPMAYA ÇALIŞIYORLAR"

Fransız gazetecinin Irak ve Musul'daki operasyonlara ilişkin sorularını yanıtlayan Bakan Çavuşoğlu, "Hiçbir ülke bu kadar DEAŞ'lı teröristi etkisiz hale getirememiştir. Fırtına ve tank atışları ile 17 tane teröristi öldürmüştür. 4 F-16'ımız koalisyon içerisinde. Fransa ile birlikte Türkiye'nin de ortak hedefi Suriye ve Irak'tan DEAŞ'ı temizlemektir. Irak'ın güvenliği ve istikrarı kendi güvenliğimiz kadar önemlidir. Herkes Suriye'den Türkiye'ye gelen mültecileri konuşuyor ancak Irak'tan da 300 bin mülteci Türkiye'ye gelmiştir. Şimdi Sincar'ı ikinci bir Kandil yapmak istiyorlar. Uluslararası haklarımızı kullanarak PKK'nın Irak'ta yapılanmasına müsade etmeyeceğiz. Alacağımız tedbirlerle bu bölgenin güvenli hale gelmesini sağlayacağız" dedi.

DIŞİŞLERİ BAKANI MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU: YEREL GÜÇLER DESTEK İSTİYOR MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU: MUSUL VE RAKKA OPERASYONU ÇOK ÖNEMLİ

BİZE ULAŞIN