‘Girilemez’ denilen tüm yerlere girdik

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Güneydoğu’da 12 ilde operasyonların sürdüğünü belirtip, “PKK’nın sözde kurtarılmış alan olarak gördüğü, ‘girilemez’ diye değerlendirdiği tüm alanlara girildi” dedi

‘Girilemez’ denilen tüm yerlere girdik

AK Parti'nin Afyon'daki istişare ve değerlendirme toplantısının ilk gününde, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, terörle mücadele kapsamında milletvekillerine bir sunum yaptı. Basına kapalı gerçekleşen sunumda, operasyonların son dönemde hızlandırıldığını söyleyen Soylu'nun, "PKK ile mücadelede örgütün sözde kurtarılmış alan olarak gördüğü, girilemez olarak değerlendirdiği tüm alanlara girildi" dediği öğrenildi. Bakan Soylu, Diyarbakır, Kars, Ağrı, Batman, Bitlis, Muş, Tunceli, Şırnak, Bingöl, Siirt, Mardin, Hakkâri olmak üzere 12 ilde operasyonların aralıksız devam ettiğine vurgu yaparken, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin de istihbarata dayalı nokta operasyonlar gerçekleştirdiğini söyledi. Soylu, operasyonları ise gayrinizami harekât, taktik ve teknikleri kullanan özel birliklerin yaptığını belirtti.

SUİKASTLARA SİLAH TEDBİRİ
Soylu, çukur ve barikatlarla terör örgütünün kapatmak istediği bölgelerde 3 bin 714 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Soylu, 3 bin 630 çukur ve barikatın da kaldırıldığını, 6 bin 187 bomba düzeneğinin imha edildiğini açıkladı. PKK'nın AK Partili siyasetçilere yönelik suikastlarına karşılık bölgedeki siyasetçilere silah ruhsatı vereceklerini ifade eden Soylu, gerekirse korucuları da koruma amacıyla görevlendirebileceklerini belirtti.

BİZE ULAŞIN