Tepelerine bomba yağdı

Türkiye Suriye’nin kuzeyindeki 60 noktada bulunan terör hedeflerini vurdu. ÖSO, Mare güneyindeki YPG’ye yönelik temizlik operasyonuna başlarken TSK da örgüte ait 51 hedefi imha etti

Tepelerine bomba yağdı
Türkiye'nin tavrına karşın Suriye'nin kuzeyinde El Bab bölgesine doğru ilerlemeye çalışan terör örgütü PKK'nın Suriye kolu YPG mevzileri TSK tarafından vuruldu. Genelkurmay, Mare'nin güneyinde YPG'ye ait 51 hedefin havadan vurulduğunu duyurdu.

ÖSO OPERASYON BAŞLATTI
Terör örgütüne yönelik Özgür Suriye Ordusu da YPG'ye operasyon başlattı. Örgütün, ÖSO'nun El Bab cephe hattında 3 köyü ele geçirmesi sonrası YPG'ye ültimatom vererek Tel Rifat'tan çıkmasını isteyen ÖSO, bu uyarının dikkate alınmaması ardından harete geçti. Dün Mare'nin güneyinde YPG nin kontrolündeki Şeyh İsa, Harbul, ve Maarrat Umm Haws köylerinde ÖSO ile YPG arasında şiddetli çatışmalar yaşandı. Çatışmalarda YPG hedefleri vurulurken 3 terörist de öldürüldü. Çatışmalarda 4 muhalif şehit olurken 20'si de yaralandı. TSK, operasyonlarda DEAŞ'a ait 8 hedefin de imha edildiğini 11 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

YAYLADAĞI'NA TOP MERMİSİ DÜŞTÜ
Hatay Yayladağı kırsalı Belengöz mevkisine Suriye'den atılan top mermisi düştü. Esad rejimine ait birlikler, sabah saatlerinden itibaren muhaliflerin kontrolündeki Lazkiye ve İdlib kırsalına saldırı başlattı. Top mermisinin de Esad rejimine ait bir noktadan atıldığı belirlendi. 3. Hudut Tabur Komutanlığı'na bağlı birlikler, merminin atıldığı bölgeye misliyle atış yaptı.
BİZE ULAŞIN