Aziz Kocaoğlu davasında beraat istendi dava ertelendi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun 397 yıl hapis cezası talebiyle çete lideri olarak yargılandığı 129 sanıklı davada, sanıkların beraat talepleri karşılık bulmadı. Dava, yeniden ileri bir tarihe ertelendi.

Aziz Kocaoğlu davasında beraat istendi dava ertelendi
İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne yönelik 2 Mayıs ve 22 Kasım 2011 tarihlerinde yapılan iki polis operasyonuyla başlatılan 'ihalelerde yolsuzluk, organize suç örgütü kurma' soruşturmasının 129 tutuksuz sanığı için 7'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde duruşmaya devam edildi. 28'inci celsesi yapılan duruşmaya, hakkında toplam 397 yıl hapis istenen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, tutuksuz yargılanan diğer bürokratlar ve avukatları katıldı. Sanıkların ve avukatların kimlik tespitinden sonra Mahkeme Başkanı Tamer Bulam, sanıklara taleplerini sordu. Sanıklar mahkeme heyetinden beraatlerini talep etti.

Avukat FETÖ'ye dikkat çekti ve beraat istedi
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun avukatı Ercan Demir, dosyayı hazırlayan polis, savcı ve hakimlerin FETÖ üyesi olmak iddiasıyla tutuklu olduklarını belirterek, dosyanın hukuk dışı, FETÖ talimatı ve emirleriyle hazırlandığı gerekçesiyle mahkemeden beraat talebinde bulundu.
BİZE ULAŞIN