Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan BM'ye flaş İstanbul teklifi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşmiş Milletler'in (BM) kuruluşunun 71'inci yıl dönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında, kadim tarihi, zengin kültürel birikimi, stratejik konumu ve doğal güzellikleri ile İstanbul'un, BM merkezi olarak Örgüt’ün misyonuna ve hedeflerine çok değerli katkılar sunacağını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan BM'ye flaş İstanbul teklifi

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler'in (BM) kuruluşunun 71'inci yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

"TÜRKİYE ÇOK ÖNEMLİ ROLLER ÜSTLENDİ"

Türkiye'nin de kurucuları arasında bulunduğu Birleşmiş Milletler Örgütü'nün 71'inci kuruluş yıl dönümünün millet ve tüm insanlık için hayırlı olmasını dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, kuruluşundan bu yana BM'nin ve onun temsil ettiği değerlerin en kuvvetli savunucuları arasında yer alan Türkiye'nin, küresel barış ve güvenliğin temini, arabuluculuk, kalkınma, insani yardım, çevre ve Medeniyetler İttifakı gibi belli başlı alanlarda çok önemli roller üstlendiğini bildirdi.

"İSTANBUL BM MERKEZİ OLSUN"

BM bütçesine katkılarını son yıllarda düzenli olarak artıran Türkiye'nin bir yandan da kıtaların ve medeniyetlerin kavşağında yer alan İstanbul'u BM merkezi haline dönüştürmek için yoğun gayret sarf ettiğini vurgulayan Erdoğan, kadim tarihi, zengin kültürel birikimi, stratejik konumu ve doğal güzellikleri ile İstanbul'un, BM merkezi olarak Örgüt'ün misyonuna ve hedeflerine çok değerli katkılar sunacağını belirtti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İLE FİLİSTİN DEVLET BAŞKANI ABBAS GÖRÜŞTÜ! ERDOĞAN KURULUŞ KUTLAMASINDA DA BM'YE SERT MESAJ! CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, BAYTAN'IN CENAZESİNE KATILDI

BİZE ULAŞIN