Gültan Kışanak gözaltına alındı!

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ile DBP'li Meclis Üyesi Fırat Anlı, terör soruşturması kapsamında gözaltına alındı.

Gültan Kışanak gözaltına alındı!

Alınan bilgiye göre, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca terör örgütü PKK'ya yönelik soruşturma kapsamında, hakkında gözaltı kararı verilen Kışanak, Diyarbakır Havalimanı'nda, DBP Meclis ��yesi Fırat Anlı ise adresinde, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince gözaltına alındı.

Kışanak ve Anlı, emniyete götürüldü.

GÜLTEN KIŞANAK'A ZOR SORU! GÜLTAN KIŞANAK VE DİĞER BDP'LİLERİN KUCAKLAŞTIĞI PKK'LI ŞİMDİ YPG'YE KOMUTANLIK YAPIYOR

GÖZALTINA ALINAN KIŞANAK VE ANLI DİYARBAKIR İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE GÖTÜRÜLDÜ

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı, gözaltına alınarak Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

Bugün TBMM 15 Temmuz (FETÖ/PDY) Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu'nda sunum yapan ve soruları yanıtlayan Belediye Eş Başkanı Kışanak, Ankara'dan Diyarbakır'a döndüğü sırada Diyarbakır Havalimanı'nda gözaltına alındı. Öte yandan Eş Başkan Anlı ise ikametgahında gözaltına alındı.

Gözaltına alınan Kışanak ve Anlı, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi'ne götürülürken, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nde geniş güvenlik tedbirleri alındı.

POLİS ARAMA YAPIYOR

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı gözaltına alındı. Polis, belediye binasında aramalarını sürdürüyor.
Edinilen bilgilere göre, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen terör soruşturması çerçevesinde Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı gözaltına alındı. Kışanak ve Anlı'nın, Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi'ne götürüldüğü öğrenildi.
Belediye binasını abluka altına alan polis, içeride aramalarını sürdürüyor.

BİZE ULAŞIN