Erdoğan: Hiçbir zaman muhatap almadım almayacağımda

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki 29. Muhtarlar Toplantısında konuştu. Erdoğan, burada yaptığı konuşmada Türkiye'nin uzun yıllardır hem içeriden hem de dışarıdan çeşitli oyunlarla nasıl engellendiğine dikkat çekti. Konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle konuştu: 2012'den itibaren Türkiye'ye nasıl hamleler yapıldığını da gördük. Çözüm süreciyle neticeye ulaşmayı hedeflerken nasıl sabote edildiğini gördük. İşte 53 kürt kardeşimizin şehit edilmesinin ardında da sokağa çıkın mesajı vardı. Ölen de öldüren Kürt. Dikakt ederseniz devlet ve millet olarak örgütün güdümündeki siyasileri de muhatap almıyoruz hiçbir zaman almadım almayacağımda. Benim insanıma, vatandaşıma saygı duymayana benim saygım yoktur. Çünkü bizim muhatabımız terörle bağı olmayan bölge insanıdır. Buna böyle bakacağız.

Erdoğan: Hiçbir zaman muhatap almadım almayacağımda

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 29. Muhtarlar Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin uzun yıllardır kendi iç sorunlarıyla meşgul olduğu için bölgesindeki gelişmelerle ilgilenemediğine dikkat çekti. Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle konuştu: Suriye'de de yıllarca sürecin dışında tutulduk. Hem de milyonlarca mülteciye sahip çıktık. Sonra baktık ki kimseden fayda yok. Bu kararı vermesine verdik ama ülkemizde çok da rahat bir hareket alanımız yoktu. Dışarıdan olduğu kadar içeriden de kuşatılmaya çalışıyorduk.

"HİÇBİR ZAMAN MUHATAP ALMADIM ALMAYACAĞIMDA"

2012'den itibaren Türkiye'ye yapılan hamlelere de dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları kaydetti:

"Çözüm süreciyle neticeye ulaşmayı hedeflerken nasıl sabote edildiğini gördük. Terör örgütünü süreçten geri çevirmeye kalkanların derdi Türkiye'yi kendi içinde sıkıştırmanın derdindeydi. İşte 53 kürt kardeşimizin şehit edilmesinin ardında da sokağa çıkın mesajı vardı. Ölen de öldüren Kürt. Dikakt ederseniz devlet ve millet olarak örgütün güdümündeki siyasileri de muhatap almıyoruz hiçbir zaman almadım almayacağımda. Benim insanıma, vatandaşıma saygı duymayana benim saygım yoktur. Çünkü bizim muhatabımız terörle bağı olmayan bölge insanıdır. Buna böyle bakacağız"

GEZİ OLAYLARI

"Gezi olayları birkaç gün içinde birileri tarafından hükümeti yıkmaya yönelik fırsata çevrilmeye çalışıldı. Biz de tavrımızı ona göre belirledik. Mesele ağaç veya yeşil meselesi değildi. Ben belediye başkanlığı dönemimde 2,5 milyon ağaç ve fidan dikmiştim. Yeşili bu kadar seven kişiyi kimse ağaç düşmanı ilan edemez"

17-25 YARGI DARBESİ

"İkinci bir adım attılar 17-25 Aralık emniyet-yargı darbe girişimi geldi. Gezi'yi yeşil-ağaç meselesi olarak pazarlamaya çalışanlar bunu da hukuk olarak milletimize yutturmaya çalıştılar. Biz de gerekli tedbirleri alıp bu darbe girişimini sonuçsuz bıraktık."

"HİÇBİR ZAMAN MUHATAP ALMADIM ALMAYACAĞIMDA"

BİZE ULAŞIN