İşte PKK’dan geriye kalanlar

PKK’ya yönelik operasyonlarda son 53 günde bin 450 terörist etkisiz hale getirildi. Hainlerden ele geçirilen silahlar 2. Hudut Tugay Komutanlığı’nda sergilendi

İşte PKK’dan geriye kalanlar

Hakkâri'nin Çukurca ilçesinde bir haftadır yürütülen operasyonlarda şu ana kadar 337 PKK'lı etkisiz hale getirildi. Yurt genelinde son 53 günde ise yaralı ve sağ yakalananlar da dahil bin 450 terörist etkisiz hale getirildi. Operasyonlarda ele geçirilen ve aralarında füzenin de bulunduğu çok sayıda Doçka silahı ve binlerce mühimmat, 2. Hudut Tugay Komutanlığı'nda sergilendi.

LİSTEDEKİ HAİN ÖLDÜRÜLDÜ
Bitlis'te sürdürülen hava destekli operasyonda, aralarında yeşil listede arama kaydı bulunan sözde "Öz Savunma Birimi Halkla İlişkiler Sorumlusu" Seyit kod adlı C.B.'nin de bulunduğu 4 terörist, Şırnak Uludere'deki operasyonlarda ise 2 terörist ölü olarak ele geçirildi. Terörist C.B.'nin "aranan teröristler listesinde" yeşil listede yer aldığı ve başına 1 milyon lira ödül konulduğu öğrenildi.

DÖRT OKULU YAKMIŞLARDI
Tunceli Ovacık ve Bingöl Genç'te ise sığınaklar bulundu. Operasyonlarda çok sayıda silah, mühimmat, yaşam malzemesi cephanelik ele geçirildi. Van'da 4 okulu benzin dökerek ateşe veren terör örgütü PKK'nın şehir yapılanması içinde olduğu belirtilen 3 kişi, polisin yaptığı operasyonda gözaltına alındı.
BİZE ULAŞIN