Başsavcı ve 3 askeri ataşe tutuklandı

Başsavcı ve 3 askeri ataşe tutuklandı

Şanlıurfa’da bir Cumhuriyet Başsavcısı ile 3 hâkim, Trabzon’da bir eski emniyet müdürü, Ankara’da ise 3 askeri ataşe tutuklandı. İzmir’de 37 akademisyen gözaltına alındı

  • Gündem
  • Perşembe 27.10.2016
Şanlıurfa: Darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, 25 şüpheliden 19'u adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 3 hâkim, 1 başsavcı ve 2 öğretim görevlisi ise tutuklandı.
Ankara: FETÖ soruşturmasında gözaltına alınan 3 askeri ataşe, Albay Muzaffer Hakan Yıldırım, Yarbay Uğur Sarı ve Binbaşı Alper Bilgiç tutuklandı. Öte yandan gözaltına alınan aralarında bir MİT mensubunun da bulunduğu 4 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Kayseri: Aktif Eğitimciler Sendikası'nın 11 yönetici ve üyesi ile ByLock kullandıkları belirlenen 5 şüpheli tutuklandı.
Malatya: 16 doktor tutuklandı.
İzmir: ByLock kullandıkları belirlenen 18 öğretmen ile Milli Eğitim eski Şube Müdürü, bir İmam Hatip Ortaokulu eski Müdürü, biri de adliye personeli 3 kişi tutuklandı. Aralarında akademisyenlerin de bulunduğu 37 şüpheli gözaltına alındı.
Eskişehir: 13 öğretmen tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Antalya: ByLock kullandıkları belirlenen, aralarında kapatılan Antalya Kural Hukukçular Derneği'nin kurucu başkanı Mehmet Cüneyt Güzel'in de bulunduğu 5 şüpheli tutuklandı. Antalya Barosu avukatlarından Hasan Biçer gözaltına alındı.
İstanbul: Savcıların telefonlarına ByLock programını yükleyen 1 öğretmen tutuklandı.
Karaman: 7 şüpheli tutuklandı.
Rize: 2 şüpheli tutuklandı.
Denizli: Örgüte finansal kaynak sağladıkları belirlenen aralarında işadamları ve esnafların da bulunduğu 45 kişi gözaltına alındı. Birinci dalga operasyonda Ticaret Odası Başkanı Necdet Özer ve Meclis Başkanı Habib Yıldız ile önde gelen işadamlarından 19, ikinci dalga operasyonda da aralarında eski AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ahmet Kayhan'ın da bulunduğu 15 kişi daha tutuklanmıştı.
Trabzon: ByLock kullandığı belirlenen eski Trabzon Emniyet Müdürü Ertan Yavaş tutuklandı.
Kırıkkale: FETÖ soruşturması kapsamında Makina Kimya Endüstrisi Kurumu'ndan 7 kişi gözaltına alındı.
Ordu: Çaybaşı İlçesi Belediye Başkanı İsmet Yanık'ın, İzmir Şifa Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden geçen yıl mezun olan ve aynı üniversitenin İzmir'de kapatılan tıp merkezinde doktor olarak görev yapan kızı Bahar Yanık, ByLock kullandığı belirlenince tutuklandı.
Yalova: Yalova merkezli 4 ilde düzenlenen FETÖ operasyonlarında gözaltına alınan ve aralarında eski Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Niyazi Eruslu'nun da bulunduğu 12 kişi tutuklandı. FETÖ'den açığa alınan 37 öğretmen gözaltına alındı.
Elazığ: Elazığ merkezli 7 ilde düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan 17 emniyet personelinden 6'sı tutuklandı.

Mehmet YILDIRIM-Fatih ŞENDİL-Sinan AYDIN- Erdoğan ÖZTÜRK- Murat KARAMAN-Ali ALTUNDAŞ-Murat SAVAŞ-Sabahattin ALP- Rıdvan UYSAL-Tahir ÖZÇELİK-Hüseyin CUMALI
BİZE ULAŞIN