Cumhuriyet ve FETÖ’nün tetikçisi Gaziantep’te yakalandı

Sosyal medyada, açtığı "Aksilahlanma" etiketi Cumhuriyet Gazetesi manşetine çekilen ve kampanyaya dönüştürülen "JeansBiri" adlı Twitter hesabının sahibi Gaziantep’te yakalandı.

Cumhuriyet ve FETÖ’nün tetikçisi Gaziantep’te yakalandı

Sosyal medyada açtığı "Aksilahlanma" etiketi Cumhuriyet Gazetesi'ne manşet olan ve kampanyaya dönüştürülen "JeansBiri" adlı Twitter hesabının sahibinin, Elazığ'daki Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) okulunda öğretmenlik yaptığı ortaya çıkmıştı. Hakkında yakalama kararı çıkarılan söz konusu öğretmen Gaziantep'te yakalandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nca, geçen günlerde ''JeansBiri'' adlı Twitter hesabından "Aksilahlanma'' etiketi açılması ve kampanya başlatılması ve bu etiketi açan ismin FETÖ'cü olduğuna ilişkin ihbar üzerine soruşturma başlatıldı.

İŞTE FETÖ'NÜN PROVOKATÖRÜ JEANSBİRİ'NİN EVİNDEN ÇIKANLAR

FETÖ OKULUNDA ÖĞRETMENLİK YAPMIŞ

Soruşturma kapsamında yapılan araştırmalarda, söz konusu hesabın sahibinin, Elazığ'da, FETÖ bünyesinde bulunan ve darbe girişiminin ardından kapatılan Özel Yavuz Selim Koleji'nde çalışan öğretmen Ahmet Kemal A. olduğu tespit edildi. Söz konusu hesapca başlatılan kampanyanın Cumhuriyet Gazetesi'ne manşet yapıldığı sanki gerçekmiş gibi kabul edilerek okurlara duyurulmak suretiyle FETÖ propagandasına dönüştürüldüğü belirlendi.

Bunun üzerine şüphelinin Elazığ'daki adresine giden güvenlik güçleri, öğretmen Ahmet Kemal A'ya ulaşamadı. Şüpheli günlerce adresine uğramazken firar ettiği belirlendi.

Şüpheli öğretmenin, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Elazığ'dan ayrıldığı anlaşıldı. Bunun üzerine soruşturmayı yürüten savcılık, öğretmen hakkında yakalama kararı çıkarılmasını talep etti. Talebi değerlendiren İstanbul 7. Sulh Ceza Hakimliği, şüpheli öğretmen Ahmet Kemal A. hakkında ''silahlı terör örgütüne üye olmak'' suçundan yakalama kararı çıkarılmasına hükmetti.

Her yerde aranan Jenasbiri hesabının sahibi Ahmet Kemal A. bugün Gaziantep'te yakalandı. Şahinbey Karataş Mahallesi'ndeki bir adreste yanında başka bir FETÖ firarisi olan Fatih A. ile ele geçirilen Ahmet Kemal A., Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Şüphelinin yakalandığı adreste yüklü miktarda para ve dijital deliller ele geçirildi.

Şüpheli İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne getirilecek.

İŞTE FETÖ'NÜN PROVOKATÖRÜ JEANSBİRİ'NİN EVİNDEN ÇIKANLAR

BİZE ULAŞIN