Didim'de 6 öğretmene FETÖ gözaltısı

Aydın'ın Didim İlçesi'nde OHAL kapsamında bir gün önce açığa alınan 6 öğretmen bugün gözaltına alındı.

Didim'de 6 öğretmene FETÖ gözaltısı

Eğitim-Sen Didim Temsilcisi Turgay Elçi'nin de aralarında bulunduğu sendika üyesi toplam 6 öğretmen, bu sabah gözaltına alındı; emniyete götürüldü. Bir gün önce açığa alınan şüphelilerin evlerinde ve araçlarında arama yapıldı. Gözaltına alınan öğretmenlerin izinsiz yürüyüş ve açıklama yaptıkları gerekçesiyle gözaltına alındığı öğrenildi.

Gözaltılar sonrası Didim Cumhuriyet Meydanı'nda basın açıklaması yapan Eğitim Sen Didim Temsilciliği sözcüsü Haydar Pınarbaşı, "Şuanda Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü'ndeler. Bu arkadaşlarımızın en yenisi 8-10 yıldır burada öğretmenlik yapıyor. 18-20 yıldır öğretmen yapan arkadaşlar var. Yani emniyetin ve savcılığın ifadeye çağırdıklarında gelebilecek kişiler. Bu tür yaklaşımların hepimizi itibarsızlaştırmaya yönelik olduğunu biliyoruz.

Bu nedenle bu tutumu şiddetle kınıyoruz" dedi. Demokratik bir ülkede böyle baskıların yaşanmayacağını kaydeden Haydar Pınarbaşı, "Bizlere ve topluma yönelik bu baskıların demokratları asla yıldırmayacağını burada belirtiyoruz. İ��erisinde rahatsızlığı olan arkadaşlarımız da var. Bizler bu arkadaşlarımızın derhal serbest bırakılmasını istiyoruz. Çünkü hepimiz tanığız ki, bu arkadaşlarımız onurlu eğitim emekçileridir, çok iyi öğretmenlerdir. Tüm velileriyle, öğrencileriyle biz arkalarındayız. Gerekçe sadece Eğitim Sen'li olmalarıdır"

BİZE ULAŞIN