Erdoğan: Yakın arkadaşlarım da içlerinde varsa onlara da sesleniyorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Kültür ve Kongre Merkezi'nde Gazi ve Şehit Yakınları Atama Töreni'nde konuştu. Erdoğan, "Yakın arkadaşlarım da içlerinde varsa onlara da sesleniyorum, kimse mağdur edebiyatı yapmasın" dedi.

Erdoğan: Yakın arkadaşlarım da içlerinde varsa onlara da sesleniyorum

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuyla ilgili o açıklamaları:

Özellikle 2012 yılından sonraki provokasyonlarıyla bu milletin nefesini söndürdük zannettiler. Karşıların milyonları görünce şaşırdılar. Tankları görünce kaçacaklarını sandıkları bu insanların üzerlerine gelmeye devam ettiklerini görünce panik oldular. Şunu unutmayın Ya Hafız ismi şerifiyle Rabbim tecelli ettiği zman hiçbir şey değişmez. Bizler bu yolda kararlılıkla devam edeceğiz. Şimdi birileri diyor ki bu nasıl darbe? O tüfeklerden neden daha çok mermi çıkmadı? Korkuyu unutmuş insanlara istediğiniz kadar mermi atın sonuç değişmez. Bizim milletimizin ölüme bakışı başkaları gibi değildir.

YAKIN ARKADAŞLARIM DA VARSA ONLARA SESLENİYORUM

15 Temmuz gecesi 246 değil de 246 bin insanımız şehit olsaydı, bu mesele üzerinden polemik üretenler acaba darbeyi kabul edecekler miydi? O zaman da başka bir bahane bulacaklardı. Öyleyse ne darbenin ne darbe girişimine karışanların ne de o örgüte doğrudan veya dolaylı destek veren hiç kimsenin gözünün yaşına bakma hakkına sahip değiliz. Kimse mağdur edebiyatı yapmasın! (FETÖ'yle mücadele) Yakın arkadaşlarımdan içlerinde varsa onlara da sesleniyorum. Yakın arkdaşlarımdan, siyaset arkadaşlarımdan, muhalefet partilerinden, iş dünyasından, sivil toplum kuruluşlarından her çevreden pek çok kişi bunların üzerine çok gittiğimi, kendilerine haksızlık yaptığımı bana söylüyordu. Sadece milletim beni bu mücadelemde kayıtsız şartsız destekledi.

BİZE ULAŞIN