‘Kadroları boşaltıp kendileri sızdılar’

Eski Genelkurmay Başkanı Koşaner: Davalarla TSK’da tasfiye yaptılar. Yerlerine sızdırdıkları insanları yerleştirdiler

‘Kadroları boşaltıp kendileri sızdılar’
Eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner, FETÖ'cü darbe girişimini araştıran Meclis Komisyonu'na bilgi verdi. Koşaner, Balyoz ve Ergenekon gibi davalarda sahte bilgi ve belgelere dayanan raporlarla TSK'nın önemli personelinin FETÖ'cülerce tasfiye edildiğini belirterek, "Bu mahkemelerde amaç personelin cezalandırılması değildi. Örgütün hedefi, TSK kadrolarını boşaltarak buraya sızdırdıkları insanları getirmekti. Maalesef başarılı oldular da. 'Yargıya müdahale edildi' denmesin diye sesimizi yükseltmedik" dedi. Koşaner şunları söyledi: "Örgüt kendine yandaş nesil yetiştirmek istiyordu bu asker olarak bizim de dikkatimizi çekti. Sadece takip ediyorduk, bunu yetkili makamlara bildiriyorduk. Yapacağımız başka şey yoktu. Nihai bir amacı olduğunu biliyorduk ve bundan da endişeleniyorduk ama 15 Temmuz gibi bir girişim olacağına dair bir tahminimiz yoktu. 8-9 yıllık süreçte TSK kendisini koruyamaz hale geldi. FETÖ'cüler yükseldi, rütbeler aldılar, yetkili makamlara geldiler."

GÜLEN, HİTLER'E BENZİYOR
Komisyona bilgi veren bir diğer isim ise gazeteci Hüseyin Gülerce oldu. Gülerce, "Gülen'in işgal planı 1995'te FEM dershanelerini açarak başladı. "Yuvaları yıkılsın" bedduası 25 Aralık darbe girişiminin şifresiydi. Kendisini Mehdi gösterecek bir rüya ekibi kurdu. Fehmi Koru'yla gönderdiği mektupla gevşeme sağlayarak 25 Aralık darbesini planlıyordu. Fehmi Koru'nun iddia ettiği gibi derin cemaat diye bir şey yok. Dünyanın hiçbir örgütünde olmayan bir yapı var. Gülen, Hitler'e benziyordu. Şizofrenikti. Bununla ilgili 5 ayrı psikiyatris arkadaşın raporu vardı. Hipnoz olanlar var. Gülen ölmeden bunlar hipnozdan çıkmaz. Adil Öksüz FETÖ'nün kozmik adamı. Onu kaçıran bu işin içinde olanlar da kozmik FETÖ'cüler.

'KOÇ TUTUKLANACAKTI'
Eski Emniyet Müdür Yardımcısı Emin Arslan, komisyona çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Arslan, o dönem FETÖ'nün işadamı Rahmi Koç'u "Ejder" kod ismiyle "Ergenekon'un 1 numarası" olarak tutuklamak için hazırlık yaptığını söyledi. Arslan, FETÖ'nün şantajla halen bürokratları kullandığını belirtti.
BİZE ULAŞIN