4 polis müdürü tutuklandı

4 polis müdürü tutuklandı

İstanbul: Gözaltına alınan 4 emniyet müdürü tutuklandı. Şüphelilerin FETÖ toplantılarına katıldığı, örgüt liderinden ve yöneticilerinden emir alarak örgüt hiyerarşisi içinde yer aldıkları kaydedildi.
Ankara: FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan, eski Anayasa Mahkemesi Genel Sekreteri Mehmet Oğuz Kaya'nın da aralarında bulunduğu 15 Sayıştay denetçisi tutuklandı.
Ayrıca ByLock kullandıkları belirlenen 9 öğretmen tutuklandı.
Yalova: Yalova Üniversitesi'ne yönelik operasyonda gözaltına alınan, eski rektör Niyazi Eruslu'nun da aralarında bulunduğu 4'ü profesör 14 şüpheli tutuklandı.
Bursa: Bursa merkezli 7 ilde "ByLock" kullandıkları iddiasıyla adliyeye sevk edilen 26 polis memurundan 15'i tutuklandı.
Tekirdağ: 40 işadamı gözaltına alındı.
Balıkesir: 2 sağlık imamı, 7 doktor, 2 hemşire ve 3 ebe gözaltına alındı.
Bilecik: 12 akademisyen gözaltına alındı.
Bartın: 8 şüpheli gözaltına alındı, 12 polis tutuklandı.
Kırıkkale: Makine Kimya Endüstrisi Kurumu'nda görevli 7 şüpheli gözaltına alındı.
Malatya: Devlet Demiryolları, Türkiye İş Kurumu, Tapu Kadastro, Kültür ve Turizm, Kredi Yurtlar Kurumu, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi, Sağlık Müdürlüğü ve Fırat Kalkınma Ajansı'nda çalışan 16 şüpheli gözaltına alındı, 10 şüpheli aranıyor.
Zonguldak: ByLock kullandıkları belirlenen aralarında hakim, infaz koruma ve polis memuru bulunan 1'i kadın 6 kişi tutuklandı. Ereğli İşadamları Derneği'nin 5 yöneticisi de gözaltına alındı.
Konya: 3. Ana Jet Üs Komutanlığı'na geçen 20 Ekim'de düzenlenen 3. dalga operasyonda gözaltına alınan askerlerden 2'si albay 29'u tutuklandı.
Askerlerden biri, polis aracından indikten sonra eşine "Maaşı çek, maaşı bırakma" diye seslendi. Eşi de "Tamam" diye cevap verdi.
Sakarya: ByLock kullanan 4'ü mühendis, 3'ü öğretmen, biri de şoför 8 kişi tutuklandı.
K.maraş: 4 öğretmen tutuklandı.
Mardin: ByLock kullandıkları belirlenen 14'ü emniyet personeli tutuklandı.
Erzincan: FETÖ üyesi olduğu iddiasıyla gözaltına alınan avukat Talip N. tutuklandı.

BİZE ULAŞIN