NATO’da FETÖ’nün kanlı yüzünü anlattı

NATO’da FETÖ’nün kanlı yüzünü anlattı
Mili Savunma Bakanı Fikri Işık'ın NATO Savunma Bakanları Toplantısı için gittiği Belçika'nın başkenti Brüksel'deki temasları sürüyor. Işık, aralarında ABD Savunma Bakanı Ashton Carter, İngiltere Savunma Bakanı Michael Fallon, Fransa Savunma Bakanı Jean-Yves Le Drian'ın da bulunduğu birçok ülkenin savunma bakanıyla da ikili görüşmelerde bir araya geldi. Işık'ın temaslarında, FETÖ'nün 15 Temmuz'da gerçekleştirdiği darbe girişimi de yer aldı. Işık, bu kapsamda Milli Savunma Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği'nce hazırlanan "15 Temmuz Darbe Girişi-Arkasında Kim Var? Gerçek Veriler ve Rakamlarla" adlı kitap ile kısa filmi de bakanlara hediye etti. Işık, "Hazırladığımız kitap, FETÖ'nün kirli yüzünü gösteriyor. Milletin vergileriyle alınan silahları acımasızca halka çeviren, can alan bu kanlı örgütü Batılı dostlarımızın daha net görmesini istiyoruz" dedi. AA

'SÖZE DEĞİL İCRAATA BAKARIZ'
Mili Savunma Bakanı Fikri Işık NATO toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Işık şunları söyledi:
(Rakka'daki operasyonda PKK/PYD unsurlarının yer alacağı iddiası) Bunun olmaması gerektiğini söylüyoruz. Bölge insanından oluşacak Özgür Suriye Ordusu bünyesinde yeterli gücün oluşturulacağını söylüyoruz. ABD'nin tavrını bu yönde değiştirmesini istiyoruz.
(Menbiç'ten PKK/PYD unsurlarının çıkarılması) ABD'nin bu konuda sözünün arkasında özellikle durduğunu bize ifade ediyorlar. Tabii bu saatten sonra sadece söze değil icraata bakmak durumundayız. Yoksa Türkiye gereğini yapmakta tereddüt etmez.
(Yasadışı göçle mücadele) Yıl sonuna kadar NATO aktivitesinin sonlandırılması ile ilgili görüşümüzü NATO'ya resmi olarak da bildirdik. Artık NATO'nun Ege'de kuvvet bulundurmasının bir gerekliliği yoktur. Yakında NATO'daki kadrolarımızı tamamlamayı hedefliyoruz.
BİZE ULAŞIN