6 terörist etkisiz hale getirildi

Ağrı'nın Doğubayazıt, Hakkari'nin Şemdinli ve Şırnak'ın Uludere ilçesinde dün 6 terörist etkisiz hale getirildi. Bingöl'de 250, Kars'ta 450 kilogram amonyum nitrat ele geçirildi.

6 terörist etkisiz hale getirildi

Ağrı'nın Doğubayazıt, Hakkari'nin Şemdinli ve Şırnak'ın Uludere ilçesinde dün 6 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde, dünkü önemli yurt içi olaylara ilişkin bilgi verildi.

Buna göre, Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde arazi araması yapan güvenlik güçleriyle bölücü terör örgütü mensubu teröristler arasında çıkan çatışmada 2, üs bölgelerine saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen teröristlere yönelik düzenlenen topçu atışları neticesinde Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde 2 ve Şırnak'ın Uludere ilçesinde 2 terörist etkisiz hale getirildi.

TERÖRİSTLER BİR VATANDAŞI YARALADI

Şırnak Merkez'de ise bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından kontrol noktasına yapılan saldırıda, teröristlerin açtığı ateş sonucu olay yeri yakınındaki bir vatandaş yaralandı.

Bingöl'ün Genç ilçesinde yapılan operasyonda da 5 kilogram TNT, 9 tüp ve 30 kilogram amonyum nitrattan oluşan dört el yapımı patlayıcı düzeneği, 250 kilogram amonyum nitrat, 100 metre kablo, 5 kilogram kenevir tohumu ve 400 gram toz esrar ele geçirildi.

Bitlis'in Tatvan ilçesinde güvenlik güçlerince yapılan yol aramasında bölücü terör örgütü mensuplarınca el yapımı patlayıcı yapılmak üzere hazırlanmış 10 tüp, Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde yapılan arazi aramasında tespit edilen 10 kilogram amonyum nitrat kullanılarak hazırlanmış el yapımı patlayıcı imha edildi.

Ağrı Merkez'de güvenlik güçlerince arazi aramasında tespit edilen bir sığınakta, 100 kilogram muhtelif gıda malzemesi, mutfak malzemeleri ve el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan malzemeler, Kars'ın Kağızman ilçesindeki arazi aramasında bulunan 8 ayrı sığınak içinde ise 450 kilogram amonyum nitrat ile muhtelif gıda ve giyim malzemesi ele geçirildi.

Hakkari Merkez'de bölücü terör örgütüne yardım ve yataklık edenlere yönelik olarak düzenlenen operasyonda ise 350 kilogram kubar esrar bulundu.

BİZE ULAŞIN